investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Akcie v pondělí skončily smíšeně

03.10.2023
S&P500akcieburzanasdaqusa

Evropa podle ruského Gazpromu nemá dost plynu a může čelit potížím

03.10.2023
evropagazpromkomodityplyn

Facebook bez reklamy by v EU mohl pro desktop stát deset eur měsíčně

03.10.2023
facebookmarketingstrategie

Ranní zpravodaj: Akcie mají za sebou nejhorší měsíc v roce

02.10.2023
akcieburzadluhopisyusa

Twitteru klesl zisk o 18 procent

10.02.2022

Výsledky, které dnes firma zveřejnila, tak naznačují, že plán reorganizace zatím nepřináší...

Majiteli sociální sítě Twitter ve čtvrtém čtvrtletí klesl čistý zisk na 182 milionů USD (3,9 miliardy Kč) z předloňské srovnatelné hodnoty 222 milionů USD. Tržby z reklamy a růst počtu uživatelů pak zaostaly za očekáváním, stejně jako prognóza výnosů na první čtvrtletí. Výsledky, které dnes firma zveřejnila, tak naznačují, že plán reorganizace zatím nepřináší očekávané ovoce. Celoročně pak Twitter zůstává ve ztrátě, byť ji výrazně snížil.

Twitter se snaží realizovat velké projekty, jako jsou zvukové chatovací místnosti a zpravodajství, aby ukončil dlouhotrvající stagnaci a přilákal nové uživatele a inzerenty. Čtvrtletní výsledky však vyvolávají otázky ohledně plánů Twitteru, protože analytici očekávali rychlejší známky pokroku.


Denní počet aktivních uživatelů, kteří vidí reklamu, se ve čtvrtletí zvýšil o 13 procent na 217 milionů. Analytici v anketě společnosti Refinitiv očekávali růst počtu uživatelů na 218,5 milionu. Tržby z reklamy meziročně stouply o 22 procent na 1,41 miliardy USD a také zaostaly za očekáváním.


Twitter však poznamenal, že dosáhl významného pokroku na cestě ke svému cíli, kterým je mít do konce roku 2023 roční příjmy 7,5 miliardy USD a 315 milionů uživatelů. Počet uživatelů by se měl v letošním roce v USA i na mezinárodní úrovni zvýšit.


Twitter také oznámil nový program odkupu vlastních akcií za čtyři miliardy USD. V roce 2020 schválil program odkupu akcií za dvě miliardy USD.


V prvním čtvrtletí firma očekává celkové výnosy 1,17 miliardy až 1,27 miliardy USD. Analytici v průměru čekají výnosy 1,26 miliardy USD. Ve čtvrtém čtvrtletí výnosy stouply o 22 procent na 1,57 miliardy USD.


Za celý loňský rok čistá ztráta Twitteru prudce klesla, a to na 221 milionů z 1,1 miliardy USD v roce 2020. Výnosy vzrostly na 5,1 miliardy z 3,7 miliardy USD o rok dříve.


Zdroj: ČTK
Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Twitter zaostává v zavádění nových funkcí. Na vrch mají velcí konkurenti jako Facebook i nové aplikace jako TikTok.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top