investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Apple bude brzy vyrábět čipy M4

12.04.2024
appletechnologievýroba

JPMorgan ve čtvrtletí zvýšila zisk

12.04.2024
akciebankatržbyusa

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve středu propadly

11.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Twitteru klesl zisk o 18 procent

10.02.2022

Výsledky, které dnes firma zveřejnila, tak naznačují, že plán reorganizace zatím nepřináší...

Majiteli sociální sítě Twitter ve čtvrtém čtvrtletí klesl čistý zisk na 182 milionů USD (3,9 miliardy Kč) z předloňské srovnatelné hodnoty 222 milionů USD. Tržby z reklamy a růst počtu uživatelů pak zaostaly za očekáváním, stejně jako prognóza výnosů na první čtvrtletí. Výsledky, které dnes firma zveřejnila, tak naznačují, že plán reorganizace zatím nepřináší očekávané ovoce. Celoročně pak Twitter zůstává ve ztrátě, byť ji výrazně snížil.

Twitter se snaží realizovat velké projekty, jako jsou zvukové chatovací místnosti a zpravodajství, aby ukončil dlouhotrvající stagnaci a přilákal nové uživatele a inzerenty. Čtvrtletní výsledky však vyvolávají otázky ohledně plánů Twitteru, protože analytici očekávali rychlejší známky pokroku.


Denní počet aktivních uživatelů, kteří vidí reklamu, se ve čtvrtletí zvýšil o 13 procent na 217 milionů. Analytici v anketě společnosti Refinitiv očekávali růst počtu uživatelů na 218,5 milionu. Tržby z reklamy meziročně stouply o 22 procent na 1,41 miliardy USD a také zaostaly za očekáváním.


Twitter však poznamenal, že dosáhl významného pokroku na cestě ke svému cíli, kterým je mít do konce roku 2023 roční příjmy 7,5 miliardy USD a 315 milionů uživatelů. Počet uživatelů by se měl v letošním roce v USA i na mezinárodní úrovni zvýšit.


Twitter také oznámil nový program odkupu vlastních akcií za čtyři miliardy USD. V roce 2020 schválil program odkupu akcií za dvě miliardy USD.


V prvním čtvrtletí firma očekává celkové výnosy 1,17 miliardy až 1,27 miliardy USD. Analytici v průměru čekají výnosy 1,26 miliardy USD. Ve čtvrtém čtvrtletí výnosy stouply o 22 procent na 1,57 miliardy USD.


Za celý loňský rok čistá ztráta Twitteru prudce klesla, a to na 221 milionů z 1,1 miliardy USD v roce 2020. Výnosy vzrostly na 5,1 miliardy z 3,7 miliardy USD o rok dříve.


Zdroj: ČTK
Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Twitter zaostává v zavádění nových funkcí. Na vrch mají velcí konkurenti jako Facebook i nové aplikace jako TikTok.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top