investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie opět končí obchodní týden v zelených číslech

20.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Již rok klesají ceny zemědělských výrobců

20.05.2024
cenaprůmyslvýrobačesko

Optimální investiční portfolio do příštích let

20.05.2024
akciedluhopisyinflaceinvesticetechnologie

Ranní zpravodaj: Dow Jones se poprvé v historii dotkl hranice 40 000 bodů

17.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Tržní hodnota Applu sestoupila pod hranici dvou bilionů dolarů

04.01.2023

Akcie podniku včera totiž oslabily o více než čtyři procenta...

Tržní hodnota americké technologické společnosti Apple včera sestoupila pod hranici dvou bilionů dolarů (45,6 bilionu Kč). Akcie podniku včera totiž oslabily o více než čtyři procenta, dolů je tlačí mimo jiné výrobní výpadky v Číně. Informovala o tom agentura Reuters. Přesně před rokem se přitom Apple stal prvním podnikem na světě, jehož tržní hodnota překonala hranici tří bilionů dolarů.

Apple vyrábí například populární chytré telefony iPhone, počítačové tablety iPad, chytré hodinky Apple Watch či počítače Mac. Produkci telefonů iPhone v klíčové továrně v Číně loni narušily přísné koronavirové restrikce. Akcie Applu jsou pod tlakem rovněž kvůli rostoucím úrokovým sazbám a obavám z poklesu poptávky. Během loňského roku se jejich cena propadla o zhruba 27 procent.

Společnost Apple založili tři počítačoví nadšenci Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne v kalifornském Cupertinu v dubnu 1976. Na burzu firma vstoupila v roce 1980. Tržní hodnoty ve výši jednoho bilionu dolarů Apple dosáhl v srpnu 2018, hranici dvou bilionů dolarů pak poprvé pokořil v srpnu 2020.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top