investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií

29.03.2023
akcieekonomikausa

Banka Credit Suisse stále pomáhá bohatým Američanům vyhýbat se daním

29.03.2023
bankadaněusa

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

28.03.2023
microsoftpodnikáníregulace

Společnost Alibaba se plánuje rozdělit na šest samostatných divizí

28.03.2023
akciealibababurzačína

Tržby Unileveru ve čtvrtletí díky rekordnímu růstu cen stouply o 17,8 %

27.10.2022

Tržby firmy tak navzdory poklesu objemu prodeje vzrostly a firma zlepšila odhad růstu svých tržeb za celý letošní rok...

Výrobce spotřebního zboží Unilever ve třetím čtvrtletí vzhledem k růstu nákladů zvýšil ceny o rekordních 12,5 procenta. Tržby firmy tak navzdory poklesu objemu prodeje vzrostly a firma zlepšila odhad růstu svých tržeb za celý letošní rok. Vyplývá to z dnešního prohlášení.

Tržby ve třetím čtvrtletí stouply o 17,8 procenta na 15,8 miliardy eur. Po očištění o vliv změn směnných kurzů a nových akvizic a prodejů se zvýšily o 10,6 procenta. Objem prodeje se snížil o 1,6 procenta.

Stejně jako jiným firmám v odvětví spotřebního zboží i firmě Unilever klesly od začátku války na Ukrajině marže, protože rostou náklady na energie a důležité přísady. Firma se proto rozhodla prudce zvýšit ceny.

Za celý letošní rok Unilever očekává růst očištěných tržeb o více než osm procent. Doposud čekala zvýšení o 4,5 procenta až 6,5 procenta.

Unilever vlastní více než 400 značek. Patří mezi ně zmrzliny Algida, Magnum, Carte d'Or či Míša, prací prášek Persil, čisticí prostředky Savo, Domestos a Cif, kosmetika Axe a Rexona či značky potravin Hellmann's a Knorr.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top