investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

Tesla musí Cybertruck uzpůsobit pro vstup na evropský trh

14.06.2024

Šéf Tesly předpokládá, že automobilka bude muset vytvořit speciální verze vozu...

Americký výrobce elektromobilů Tesla bude muset u svého pick-upu Cybertruck nejprve provést úpravy, než jej bude moci začít prodávat v Evropě a dalších zemích mimo Severní Ameriku. Na čtvrteční valné hromadě akcionářů to uvedl šéf automobilky Elon Musk, informuje agentura DPA.

Tesla koncem loňského roku začala Cybertruck prodávat v Severní Americe. Certifikaci vozu pro další země je podle Muska možné očekávat "někdy v příštím roce".

Musk na valné hromadě upozornil, že automobilka vytvořila Cybertruck tak, aby splňoval předpisy pro severoamerický trh. Dodal, že splnění mezinárodních požadavků by znamenalo dodatečná omezení, která by vůz zhoršila.

Šéf Tesly předpokládá, že automobilka bude muset vytvořit speciální verze vozu Cybertruck pro konkrétní zahraniční trhy, například evropský a čínský. Uzpůsobení automobilu pro trhy mimo Severní Ameriku však podle něj bude mít smysl až při dosažení většího objemu produkce.

Velké pick-upy patří mezi nejpopulárnější kategorii aut v USA. Musk nicméně doufá, že po vozech Cybertruck bude silná poptávka také v zahraničí. Tesla již automobil představila v několika evropských zemích, upozornila DPA. Nedávno automobilka vystavovala Cybertruck i v Praze.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top