investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

Telefony iPhone podle analytiků přišly o vedoucí pozici na čínském trhu

17.10.2023

Předstihla je domácí značka Huawei...

Chytré telefony iPhone americké společnosti Apple přišly o vedoucí pozici na čínském trhu, předstihla je domácí značka Huawei. Podle serveru CNBC to vyplývá ze zprávy analytiků společnosti Jefferies. Objem prodeje telefonů iPhone v Číně podle analytiků vykazuje meziroční pokles poté, co Apple minulý měsíc uvedl na trh novou řadu iPhone 15.

Celkový prodej smartphonů v Číně se přitom v meziročním srovnání zvyšuje, zejména díky poptávce po domácích značkách Huawei, Xiaomi a Honor.

"Domníváme se, že celosvětové dodávky telefonů iPhone 15 v letošním roce kvůli slabé poptávce v Číně zaostanou za očekáváním," uvedli analytici. Nynější trend podle nich naznačuje, že telefony iPhone budou za značkou Huawei na čínském trhu zaostávat i v příštím roce.

Společnost Huawei je už delší dobu terčem sankcí ze strany Spojených států, které firmu odřízly od zásadních technologií pro chytré telefony, jako jsou polovodiče nebo software společnosti Google. Washington firmu Huawei obviňuje z krádeží technologií a špionáže pro vládu v Pekingu, což firma odmítá.

Server BBC dnes informoval, že šéf Applu Tim Cook v minulých dnech překvapivě navštívil Čínu. Cook se v prodejně Applu v čínském městě Čcheng-tu setkal s hráči populární čínské videohry pro mobilní zařízení Honour of Kings, která se podle něj v obchodě App Store stala "globálním fenoménem".

Cook letos do Číny zavítal už podruhé. Při své březnové návštěvě uvedl, že Apple má s Čínou "symbiotický" vztah. Čína je klíčovou výrobní základnou Applu, aktivity firmy v Číně ale v poslední době komplikuje napětí mezi Washingtonem a Pekingem, píše BBC.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top