investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií

29.03.2023
akcieekonomikausa

Banka Credit Suisse stále pomáhá bohatým Američanům vyhýbat se daním

29.03.2023
bankadaněusa

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

28.03.2023
microsoftpodnikáníregulace

Společnost Alibaba se plánuje rozdělit na šest samostatných divizí

28.03.2023
akciealibababurzačína

Stellantis ve druhém pololetí překonal odhady

22.02.2023

Odkoupí akcie za 1,5 mld. eur...

Nadnárodní automobilka Stellantis zvýšila ve druhé polovině loňského roku provozní zisk o 17 procent na 10,95 miliardy eur (zhruba 260 miliard Kč) a překonala odhady. Třetí největší výrobce automobilů na světě co do prodeje vozů to dnes uvedl na svém webu. Společnost také oznámila plán na zpětný odkup akcií za 1,5 miliardy eur do konce roku.

Stellantis těžil z vyšších cen a ze slabšího kurzu eura. Dařilo se mu i navzdory přetrvávajícím problémům s logistikou a s dodávkami polovodičů.

Čistý zisk firmy, která vznikla teprve před dvěma lety fúzí italsko-americké automobilky Fiat Chrysler a francouzského konkurenta PSA, stoupl za celý loňský rok o více než čtvrtinu na 16,8 miliardy eur. Tržby za rok 2022 se zvýšily o 18 procent na 179,6 miliardy eur. A to i přesto, že firma dodala na trh 5,7 milionu vozů svých značek Peugeot, Fiat, Chrysler a Opel - a tím zhruba o dvě procenta méně.

Koncern s kořeny ve Francii a Itálii ale i ve Spojených státech, má své hlavní podnikání v USA. Tam se loni provozní zisková marže zvýšila o 0,1 procentního bodu na 16,4 procenta. V Evropě činila 9,9 procenta po 9,1 procenta v předchozím roce. Opel a jeho britská sesterská značka Vauxhall také dokázaly těžit z rostoucích cen v Evropské unii.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top