investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie opět končí obchodní týden v zelených číslech

20.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Již rok klesají ceny zemědělských výrobců

20.05.2024
cenaprůmyslvýrobačesko

Optimální investiční portfolio do příštích let

20.05.2024
akciedluhopisyinflaceinvesticetechnologie

Ranní zpravodaj: Dow Jones se poprvé v historii dotkl hranice 40 000 bodů

17.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Spotify propustí ve své podcastové divizi asi 200 lidí

05.06.2023

To odpovídá zhruba dvěma procentům celkové pracovní síly firmy...

Švédská společnost Spotify, která je provozovatelem největší světové služby pro streamování hudby, propustí ve své podcastové divizi asi 200 lidí. To odpovídá zhruba dvěma procentům celkové pracovní síly firmy. Spotify o tom dnes informovala na svých internetových stránkách.

"Učinili jsme obtížné, ale nezbytné rozhodnutí uskutečnit strategickou reorganizaci naší skupiny," uvedla viceprezidentka podniku Sahar Elhabashiová. Dodala, že odcházející zaměstnanci obdrží "štědré" odstupné.

Firma už v lednu ohlásila propuštění zhruba šesti procent zaměstnanců. Připojila se tím k řadě dalších technologických podniků, které snižováním počtu zaměstnanců reagují na zhoršené hospodářské vyhlídky.

Do podcastové divize firma v posledních třech letech silně investovala. Od roku 2020 vynaložila téměř půl miliardy eur (skoro 12 miliard Kč) na čtyři různé akvizice v tomto odvětví, napsal server CNBC.

Firma v dnešní zprávě uvedla, že je v současné době nejpoužívanější platformou pro audio podcasty ve většině částí světa. Dodala, že rozšiřuje úsilí o spolupráci s předními tvůrci podcastů z celého světa.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top