investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 ztratil přibližně 0,2 %

21.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Francouzský luxusní koncern LVMH expanduje do restauračního odvětví

21.06.2024
akviziceevropainvestice

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Ryanair má zájem o sloty ITA Airways v Římě a Miláně

23.01.2024

V této italské státní letecké společnosti se totiž chystá převzít menšinový podíl Lufthansa...

Irské nízkorozpočtové aerolinky Ryanair mají zájem o sloty, kterých by se mohla v Římě a Miláně vzdát ITA Airways. V této italské státní letecké společnosti se totiž chystá převzít menšinový podíl německá skupina Lufthansa. O zájmu irského podniku dnes na tiskové konferenci v Římě informoval její šéf Michael O'Leary. Sloty jsou časy pro vzlety a přistání na letišti a Ryanair je největším leteckým dopravcem v Itálii.

O'Leary se domnívá, že se uvolní sloty na římském letišti Fiumicino a na milánských letištích Malpensa a Linate. Ryanair má zájem získat více slotů na Fiumicinu, méně na Linate, protože počítá s růstem v Bergamu a Malpense, řekl O'Leary. Sloty v Linate by podle něj mohly převzít konkurenční aerolinky easyJet and Wizz Air.

Lufthansa by v rámci posílení kapitálu v aerolinkách ITA měla získat 41procentní podíl za 325 milionů eur (zhruba osm miliard Kč). Německá skupina požádala Evropskou komisi (EK), aby jí převzetí kontrolního menšinového podílu schválila.

Ryanair létá i z pražského letiště v Ruzyni. Na zimní sezonu tam přidal čtvrté letadlo a spustil šest nových linek. Dopravce loni na pražském letišti plánoval přepravit 2,4 milionu cestujících, což by bylo stejně jako před pandemií covidu-19. Nově Ryanair z Prahy létá do Katánie, East Midlands, Gdaňsku, Málagy, Sevilly a Tirany. Zároveň zvýšil počet frekvencí u dalších 12 spojů, například do Barcelony, Madridu, Paříže či Říma.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top