investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ryanair čeká nárůst počtu cestujících

28.06.2023

Očekává, že počet cestujících ve střední a východní Evropě vzroste v příštím...

Irský nízkonákladový dopravce Ryanair očekává, že počet cestujících ve střední a východní Evropě vzroste v příštím desetiletí nejméně o 50 procent. V rozhovoru s agenturou Reuters to uvedla Alicja Wójciková-Golembiowská, která v letecké společnosti zodpovídá za regiony střední a východní Evropy a Pobaltí.

Největší evropský nízkonákladový dopravce se snaží využít oživení leteckého odvětví po pandemii a na konci května objednal až 300 letadel Boeing. Irské aerolinky registrují poptávku po nových linkách ve východní Evropě.

"Chceme se na tento region silně zaměřit," uvedla Wójciková-Golembiowská. "Máme za to, že zastane velkou část naší nadcházející expanze," dodala. V tuto chvíli je dost těžké stanovit přesná čísla, ale doufáme, že celý region poroste minimálně o 50 procent," dodala.

Třebaže Polsko patří už dlouho ke klíčovým trhům Ryanairu, letecká společnost nyní zvyšuje své zaměření na další země v regionu. "Vidíme, že střední a východní Evropa byla v posledních letech trochu pozadu. Chceme, aby se tento regionu vyrovnal našim nejrozvinutějším trhům, jako jsou Španělsko, Itálie nebo Polsko," řekla Wójciková-Golembiowská.

Ryanair, jemuž v regionu konkuruje maďarský Wizz Air, podle ní usiluje o dominantní postavení v zemích, jako je Rumunsko, Bulharsko a Maďarsko. "Chceme toho dosáhnout poskytováním více linek a lepších cen," dodala.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top