investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Akcie ve čtvrtek rostly

29.09.2023
S&P500akcieburzanasdaqusa

Ranní zpravodaj: Zářijový pokles akciového trhu pokračoval i v úterý

27.09.2023
S&P500akcieburzanasdaq

Americká obchodní komise podala antimonopolní žalobu na Amazon

27.09.2023
akcieamazonsoudusa

Čtvrtletní zisk H&M stoupl na 4,7 miliardy SEK

27.09.2023
evropaprodejtržby

Ryanair čeká nárůst počtu cestujících

28.06.2023

Očekává, že počet cestujících ve střední a východní Evropě vzroste v příštím...

Irský nízkonákladový dopravce Ryanair očekává, že počet cestujících ve střední a východní Evropě vzroste v příštím desetiletí nejméně o 50 procent. V rozhovoru s agenturou Reuters to uvedla Alicja Wójciková-Golembiowská, která v letecké společnosti zodpovídá za regiony střední a východní Evropy a Pobaltí.

Největší evropský nízkonákladový dopravce se snaží využít oživení leteckého odvětví po pandemii a na konci května objednal až 300 letadel Boeing. Irské aerolinky registrují poptávku po nových linkách ve východní Evropě.

"Chceme se na tento region silně zaměřit," uvedla Wójciková-Golembiowská. "Máme za to, že zastane velkou část naší nadcházející expanze," dodala. V tuto chvíli je dost těžké stanovit přesná čísla, ale doufáme, že celý region poroste minimálně o 50 procent," dodala.

Třebaže Polsko patří už dlouho ke klíčovým trhům Ryanairu, letecká společnost nyní zvyšuje své zaměření na další země v regionu. "Vidíme, že střední a východní Evropa byla v posledních letech trochu pozadu. Chceme, aby se tento regionu vyrovnal našim nejrozvinutějším trhům, jako jsou Španělsko, Itálie nebo Polsko," řekla Wójciková-Golembiowská.

Ryanair, jemuž v regionu konkuruje maďarský Wizz Air, podle ní usiluje o dominantní postavení v zemích, jako je Rumunsko, Bulharsko a Maďarsko. "Chceme toho dosáhnout poskytováním více linek a lepších cen," dodala.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top