investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 ztratil přibližně 0,2 %

21.06.2024

Tržní události předchozího dne

Dva z hlavních akciových indexů ve čtvrtek klesly poté, co se na začátku seance dotkly rekordních hodnot.  Index S&P 500 ztratil přibližně 0,2 % poté, co poprvé krátce překonal hranici 5 500 bodů. Technologický Nasdaq Composite se na začátku seance dotkl nových maxim, ale uzavřel prudce níže, téměř o 0,8 %. Dopomohl tomu pokles společnosti Nvidia. Průmyslový index Dow Jones vzrostl zhruba o 0,7 %. Po středeční sváteční přestávce se Wall Street snažil pokračovat ve vítězném tažení rokem 2024. Růstový příběh akcií v letošním roce byl z velké části poháněn vzrušením kolem potenciálu umělé inteligence a žádná společnost neupoutala kolektivní pozornost tak jako Nvidia. Akcie čipového gigantu však ve čtvrtek klesly o více než 3 %. 

Akcie společností Dell a Super Micro Computer ve čtvrtek vzrostly poté, co zakladatel xAI Elon Musk uvedl, že tyto společnosti poskytují hardware pro superpočítač, který jeho startup s umělou inteligencí buduje. To naopak nepotěšilo akcionáře Nvidia, kdy akcie tohoto giganta spadly až o 4 %. Investoři se ale dožadují nákupu podilů podniků zabývajících se umělou inteligencí na všech úrovních vývoje, od velkých značek zaměřených na spotřebitele, které prodávají aplikace poháněné umělou inteligencí, až po výrobce poskytující čipy a servery pohánějící výpočetní infrastrukturu. Akcie společnosti Dell ve čtvrtek vzrostly až o 5 %, zatímco akcie společnosti Super Micro se vyšplhaly téměř o 9 %, než část svých zisků smazaly. Generální ředitel společnosti Dell Michael Dell ve středu v příspěvku na X uvedl: "Budujeme společně s Nvidií továrnu Dell na umělou inteligenci, která bude pohánět Grok pro xAI."

Ve čtvrtek cena ropy West Texas Intermediate mírně vzrostla a ustálila se na 82,17 USD za barel. Po květnovém výprodeji je WTI na cestě k druhému týdennímu růstu. Futures na americkou ropu od počátku roku vzrostly zhruba o 14 %, zatímco cena ropy Brent si za stejné období připsala 12 %. Vyšší ceny ropy ve čtvrtek pozvedly akcie související s energetikou, přičemž fond S&P 500 Energy Select ETF vzrostl o více než 2 %.


Investiční upozornění

Analýzy slouží pouze pro informační účely a jsou poskytovány v rámci informační podpory klientům Společnosti, nejde o investiční poradenství či poradenskou službu, neboť tyto činnosti Společnost nenabízí a neprovádí. Analýzy slouží pouze pro informační účely a nepředstavují žádnou nabídku či výzvu uzavřít smlouvu týkající se investičního nástroje nebo investiční služby. Analýzy v žádném případě nepředstavují formu jakéhokoliv individualizovaného doporučení zákazníkovi, neberou v úvahu situaci a osobní poměry jednotlivých zákazníků, jejich finanční situaci, znalosti, zkušenosti, cíle nebo potřeby a jejich záměrem není doporučit konkrétní investiční nástroje nebo strategie konkrétním zákazníkům. Investiční nástroje zmíněné v analýzách nemusí být vhodné pro každého investora. Analýzy, včetně informací a názorů v nich obsažených, nelze mechanicky použít k nákupu, prodeji či jiné dispozici s investičními nástroji.

Timur Barotov, analytik BHS

„Generální ředitel společnosti Dell Michael Dell ve středu v příspěvku na X uvedl: "Budujeme společně s Nvidií továrnu Dell na umělou inteligenci, která bude pohánět Grok pro xAI."“

Timur Barotov, analytik BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top