investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve středu vyvíjely smíšeně

14.03.2024

Tržní události předchozího dne

Americké akcie se ve středu vyvíjely smíšeně, kdy i přes velké množství rostoucích titulů celkově trhy šly dolů, protože je dolů stahovaly giganti Nvidia a Tesla. Index S&P 500 klesl o 0,2 %, zatímco index Dow Jones vzrostl o 0,1 %. Ztráty vedl technicky náročný Nasdaq Composite, který po úterní rallye spadl o více než 0,5 %.

Nvidia klesla o více než 1 %, zatímco Tesla klesla o více než 4,5 % po downgradu Wells Fargo a varování o vývoji tržeb v letošním roce. Investoři vybírali zisky z akcií Nvidia a dalších výrobců čipů, zatímco se připravovali na čtvrteční údaje o cenách výrobců a další vodítka k inflaci před zasedáním Fedu příští týden. Index výrobců polovodičů po nedávných silných ziscích polevil. Index se od začátku roku zvýšil zhruba o 17 %. Poslední inflační čtení pomohlo podtrhnout žhavější inflační trend. Takže čtvrteční údaj o indexu cen výrobců USA bude pro investory důležitý.

Akcie Tesly ve středu klesly zhruba o 4,5 % poté, co společnost Wells Fargo vyjádřila znepokojení nad dopadem snižování cen nejhodnotnější automobilky světa na poptávku po jejích elektrických vozidlech a snížila jejich hodnocení na „podváženou“. Tesla bojuje s globálním zpomalením poptávky po elektrických vozech po loňské cenové válce, která poškodila marže společnosti, jejíž akcie se letos propadly téměř o 32 %. Wells Fargo také snížila cílovou cenu Tesly na 120 dolarů z 200 dolarů, což je jedna z nejnižších na Wall Street. Obavy investorů o vyhlídky společnosti jsou velké od ledna, kdy Elona Musk varoval, že růst bude letos „znatelně nižší“. I navzdory propadu má ze sedmi společností Tesla nejvyšší forwardový poměr ceny k zisku (52), protože analytici snížili své odhady zisků. To znamená, že akcie je velmi drahá vzhledem k očekávaným ziskům v letošním roce. Přesto je průměrný rating Tesly na Wall Street "držet", protože se mnoho analytiků domnívá, že pokles poptávky by se mohl později v roce stabilizovat.


Investiční upozornění

Analýzy slouží pouze pro informační účely a jsou poskytovány v rámci informační podpory klientům Společnosti, nejde o investiční poradenství či poradenskou službu, neboť tyto činnosti Společnost nenabízí a neprovádí. Analýzy slouží pouze pro informační účely a nepředstavují žádnou nabídku či výzvu uzavřít smlouvu týkající se investičního nástroje nebo investiční služby. Analýzy v žádném případě nepředstavují formu jakéhokoliv individualizovaného doporučení zákazníkovi, neberou v úvahu situaci a osobní poměry jednotlivých zákazníků, jejich finanční situaci, znalosti, zkušenosti, cíle nebo potřeby a jejich záměrem není doporučit konkrétní investiční nástroje nebo strategie konkrétním zákazníkům. Investiční nástroje zmíněné v analýzách nemusí být vhodné pro každého investora. Analýzy, včetně informací a názorů v nich obsažených, nelze mechanicky použít k nákupu, prodeji či jiné dispozici s investičními nástroji.

Timur Barotov, analytik BHS

„Akcie Tesly ve středu klesly zhruba o 4,5 % poté, co společnost Wells Fargo vyjádřila znepokojení nad dopadem snižování cen nejhodnotnější automobilky světa na poptávku po jejích elektrických vozidlech a snížila jejich hodnocení na „podváženou“.“

Timur Barotov, analytik BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top