investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

Ranní zpravodaj: Americké akcie se v úterý pohybovaly mezi zápornými a kladnými hodnotami

05.06.2024

Tržní události předchozího dne

Americké akcie se v úterý pohybovaly mezi zápornými a kladnými hodnotami, zatímco investoři zpracovávali další v řadě údaje, jež svědčí o zpomalující v americké ekonomice. Indexy S&P 500 a technologický Nasdaq Composite vzrostly zhruba o 0,2 % poté, co smazaly předchozí ztráty rozkolísané obchodní seance. Průmyslový index Dow Jones vzrostl přibližně o 0,4 %. Nedávné slabé údaje z výroby přiměly stratégy na Wall Street omezit svůj optimismus ohledně hospodářského růstu USA, což podporuje argumenty pro snížení sazeb. Představitelé Fedu však varovali před předčasným optimismem. 

Počet volných pracovních míst v USA se v dubnu snížil na nejnižší úroveň od února 2021, trh práce vykazuje další známky obnovy rovnováhy. Nové údaje Úřadu pro statistiku práce zveřejněné v úterý ukázaly, že na konci dubna bylo otevřeno 8,05 milionu pracovních míst, což je pokles oproti březnovým 8,35 milionu volných pracovních míst. Aktualizace trhu práce slouží jako ochutnávka klíčové páteční zprávy o pracovních místech za květen, která je datovým vrcholem týdne. 

Společnost Nvidia si přivlastnila nejvíce pozornosti v oblasti umělé inteligence, ale i další velcí hráči se chopili této dynamiky. Jedním z nich je např: Super Micro Computer. Na dnešní konferenci Global Technology Bank of America v San Franciscu ředitel společnosti David Weigand dal jasně najevo, že poptávka po čipech je pořád silná. „Příležitost, která se nabízí, je obrovská poptávka,“ řekl mi Weigand. „Máme rostoucí objem nevyřízených objednávek, protože na trh uvádíme opravdu dobré produkty. Je to skutečně stále trh s omezenou nabídkou“. Nebývalou poptávku společnosti Super Micro podporuje její nový produkt, kapalinové chlazení, které zefektivňuje datová centra, právě to odlišuje společnost Super Micro od ostatních v oboru a dává jí „výhodu“. Dnes využívá kapalinové chlazení pouze 1 % datových center, ale společnost Super Micro očekává, že během příštích 18 měsíců tento podíl vzroste na 20 %. Akcie Super Micro od začátku roku vzrostly o neuvěřitelných 168 %. „Nvidia je mocná, ale AMD a Intel mají skvělá a velmi výkonná řešení. My budeme dodávat produkty, které poskytují nejlepší optimální výkon,“ řekl Weigand.

V novém výzkumu Goldman Sachs jsem nalezl zajímavý úryvek: „Vzhledem k nárůstu ocenění akcií a odpovídajícímu nedávnému nárůstu nálady investorů jsou však akcie náchylnější ke zklamání. Akcie se doposud z velké části vypořádaly s odkladem snižování úrokových sazeb, protože se hospodářský růst zatím drží. Cyklické sektory dosahují lepších výsledků než defenzivní sektory, takže to jsou právě ony, jež jsou více vystaveny jakýmkoli známkám oslabení ekonomické aktivity (zejména v oblasti trhu práce).“


Investiční upozornění

Analýzy slouží pouze pro informační účely a jsou poskytovány v rámci informační podpory klientům Společnosti, nejde o investiční poradenství či poradenskou službu, neboť tyto činnosti Společnost nenabízí a neprovádí. Analýzy slouží pouze pro informační účely a nepředstavují žádnou nabídku či výzvu uzavřít smlouvu týkající se investičního nástroje nebo investiční služby. Analýzy v žádném případě nepředstavují formu jakéhokoliv individualizovaného doporučení zákazníkovi, neberou v úvahu situaci a osobní poměry jednotlivých zákazníků, jejich finanční situaci, znalosti, zkušenosti, cíle nebo potřeby a jejich záměrem není doporučit konkrétní investiční nástroje nebo strategie konkrétním zákazníkům. Investiční nástroje zmíněné v analýzách nemusí být vhodné pro každého investora. Analýzy, včetně informací a názorů v nich obsažených, nelze mechanicky použít k nákupu, prodeji či jiné dispozici s investičními nástroji.

Timur Barotov, analytik BHS

„Společnost Nvidia si přivlastnila nejvíce pozornosti v oblasti umělé inteligence, ale i další velcí hráči se chopili této dynamiky. Jedním z nich je např: Super Micro Computer.“

Timur Barotov, analytik BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top