investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Ranní zpravodaj: Akcie v pondělí uzavřely v zelených číslech

21.11.2023

Tržní události předchozího dne

Akcie v pondělí uzavřely v zelených číslech poté, co si připsaly třetí vítězný týden v řadě, naděje na ústup od zvyšování úrokových sazeb v USA přetrvávají. Index S&P 500 uzavřel o 0,7 % výše, zatímco index Dow Jones vzrostl o více než 0,5 %. Technologický Nasdaq Composite si připsal více než 1 % a zakončil tak pozitivně první den zkráceného obchodního týdne. Podnětem k další debatě ohledně sazeb by mohlo být úterní zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu (FOMC minutes). Vzhledem k malému počtu ekonomických událostí a čtvrtečnímu svátečnímu dni na Den díkůvzdání by však obchodování mohlo zůstat utlumené.

Pozornost bude upřena na finanční výsledky společnosti Nvidia, které budou zveřejněny rovněž v úterý. Poslední zpráva o výsledcích hospodaření tohoto výrobce čipů způsobila všeobecný růst akcií, když se rozběhl cyklus propagace umělé inteligence. Společnost Nvidia v pondělí uzavřela na rekordním maximu a její akcie vzrostly o více než 2 %.

Společnost Microsoft rovněž uzavřela na historickém maximu poté, co odvolání Sama Altmana z OpenAI vyvolalo na Wall Street šok. Po víkendovém sporu se Altman a jeho kolega a spoluzakladatel OpenAI Greg Brockman připojili k Microsoftu a podle generálního ředitele Microsoftu Satya Nadelly povedou nový tým pro výzkum pokročilé umělé inteligence. Akcie Microsoftu se celý den obchodují výše a vzrostly o více než 2,2 %. Tento krok přichází poté, co odvolání Sama Altmana z OpenAI vyvolalo o víkendu šok v technologickém světě a překvapilo všechny od generálního ředitele Microsoftu Satya Nadelly až po investory na Wall Street a rizikové investory v Silicon Valley. Akvizice Altmana je pro Microsoft velkou výhrou, neboť Sam Altman patří k největším vizionářům v oboru umělé inteligence a urputně pracuje na vytvoření všeobecné umělé inteligence, která má zvládat širokou škálu lidských úkonů. 

Timur Barotov, analytik BHS

„Pozornost bude upřena na finanční výsledky společnosti Nvidia, které budou zveřejněny rovněž v úterý. Poslední zpráva o výsledcích hospodaření tohoto výrobce čipů způsobila všeobecný růst akcií, když se rozběhl cyklus propagace umělé inteligence.“

Timur Barotov, analytik BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top