investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

Polestar vstoupí na sedm trhů včetně českého

17.06.2024

Dodávky Polestaru se v prvním čtvrtletí propadly o 40 procent...

Švédský výrobce elektromobilů Polestar vstoupí příští rok na sedm nových trhů. Nové zákazníky bude hledat v Česká republice, na Slovensku, ve Francii, Polsku, Maďarsku, v Thajsku a v Brazílii. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení.

Dodávky Polestaru se v prvním čtvrtletí propadly o 40 procent. Expanze na nové trhy by mohla společnosti zajistit silný odbyt, který by jí umožnil vyjednat lepší podmínky s dodavateli, píše agentura Reuters.

Nadšení pro elektromobily po celém světě ochladlo, což vedlo k růstu ztrát mnoha podniků. Společnost Polestar v květnu již podruhé odložila zveřejnění hospodářských výsledků za první čtvrtletí. Nyní očekává, že výsledky hospodaření oznámí do konce června.

Poptávka po elektromobilech roste pomaleji, než se očekávalo. Na vině jsou vysoké úrokové sazby, obavy z dojezdu na jedno nabití a pomalé rozšiřování veřejných sítí rychlého nabíjení.

Společnost očekává, že ke zvýšení tržeb ještě v letošním roce přispěje nárůst odbytu sportovně-užitkových vozů (SUV) Polestar 3 a Polestar 4. Cílem firmy je dodat v příštím roce 155.000 až 165.000 vozů, loni jich firma dodala na trh 54.600.

Akcie Polestaru, které se obchodují ve Spojených státech, před zahájením dnešního obchodování vykazovaly zhruba sedmiprocentní růst. Do pátečního závěru od začátku roku odepsaly téměř 70 procent.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top