investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Google čelí v USA obvinění

21.09.2023
googlesoudtechnologie

Cisco za 28 miliard USD koupí firmu Splunk

21.09.2023
akviziceinvesticetechnologieusa

Hyundai chce letos vyrobit 328.500 aut

20.09.2023
autohyundaičesko

Německo chce omezit zařízení Huawei a ZTE

20.09.2023
německotechnologietelekomunikace

Narušení letecké dopravy v Británii bude aerolinky stát 100 milionů GBP

30.08.2023

Porucha, která způsobila zrušení a zpoždění tisíců letů do Británie a z ní, byla odstraněna...

Narušení letecké dopravy v Británii způsobené pondělním selháním řízení letového provozu bude aerolinky stát 100 milionů liber (2,8 miliardy Kč). V dnešním rozhovoru s BBC to řekl Willie Walsh, který vede Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA). Porucha, která způsobila zrušení a zpoždění tisíců letů do Británie a z ní, byla odstraněna a problém se nebude opakovat, uvedl podle agentury Reuters šéf společnosti NATS, provozovatele řízení letového provozu v zemi.

V pondělí bylo zrušeno kolem 1500 letů a narušení letových řádů přetrvalo do úterý. V zahraničí uvázly tisíce cestujících, kteří kvůli vrcholící sezoně čekají na náhradní let až několik dní. Problémy se dotkly i spojení s Prahou.

Technický problém byl způsoben letovým plánem, který "nebyl dostatečně standardní", řekl šéf společnosti NATS Martin Rolfe. Problém byl podle něj odstraněn. "Od pondělního obnovení služby jsme pracovali mimořádně tvrdě, abychom zajistili, že se podobná událost nebude opakovat," řekl BBC.

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair kritizovala NATS za to, že nemá záložní systém. Ten musel kvůli závadě přejít na manuální systémy zadávání letů. Letecké společnosti se nyní snaží pomoci cestujícím s návratem. Asistenci jim v tom poskytuje podle Rolfa i NATS.

Britský ministr dopravy Mark Harper v úterý uvedl, že bude trvat několik dní, než se všichni dostanou tam, kde mají být. Upozornil, že naposledy se něco "tak významného" stalo asi před deseti lety.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top