investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Tesla uvedla elektrický pick-up Cybertruck

01.12.2023
EVautotechnologietesla

ECB klade na Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky

01.12.2023
bankaevroparegulace

Ranní zpravodaj: Americké akcie byly ve středu smíšené

30.11.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

30.11.2023
CZGakviziceinvestice

Narušení letecké dopravy v Británii bude aerolinky stát 100 milionů GBP

30.08.2023

Porucha, která způsobila zrušení a zpoždění tisíců letů do Británie a z ní, byla odstraněna...

Narušení letecké dopravy v Británii způsobené pondělním selháním řízení letového provozu bude aerolinky stát 100 milionů liber (2,8 miliardy Kč). V dnešním rozhovoru s BBC to řekl Willie Walsh, který vede Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA). Porucha, která způsobila zrušení a zpoždění tisíců letů do Británie a z ní, byla odstraněna a problém se nebude opakovat, uvedl podle agentury Reuters šéf společnosti NATS, provozovatele řízení letového provozu v zemi.

V pondělí bylo zrušeno kolem 1500 letů a narušení letových řádů přetrvalo do úterý. V zahraničí uvázly tisíce cestujících, kteří kvůli vrcholící sezoně čekají na náhradní let až několik dní. Problémy se dotkly i spojení s Prahou.

Technický problém byl způsoben letovým plánem, který "nebyl dostatečně standardní", řekl šéf společnosti NATS Martin Rolfe. Problém byl podle něj odstraněn. "Od pondělního obnovení služby jsme pracovali mimořádně tvrdě, abychom zajistili, že se podobná událost nebude opakovat," řekl BBC.

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair kritizovala NATS za to, že nemá záložní systém. Ten musel kvůli závadě přejít na manuální systémy zadávání letů. Letecké společnosti se nyní snaží pomoci cestujícím s návratem. Asistenci jim v tom poskytuje podle Rolfa i NATS.

Britský ministr dopravy Mark Harper v úterý uvedl, že bude trvat několik dní, než se všichni dostanou tam, kde mají být. Upozornil, že naposledy se něco "tak významného" stalo asi před deseti lety.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top