investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek vyvíjely smíšeně

14.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Tesla musí Cybertruck uzpůsobit pro vstup na evropský trh

14.06.2024
EVautoevropatesla

Čínská odveta za cla by dopadla na Mercedes, BMW, VW, Porsche a Ferrari

14.06.2024
autoevropačína

Ranní zpravodaj: Fed udržel sazby na stabilní úrovni v rozmezí 5,25-5,50 %

13.06.2024
akcieekonomikateslausa

Musk v Číně pohnul s technologií samořízení

29.04.2024

Akcie automobilky Tesla proto v reakci prudce zpevnily...

Miliardáři Elonu Muskovi se na návštěvě Číny podařilo odstranit překážky v zavádění technologie samořízení. Akcie automobilky Tesla, kterou vede, proto v reakci prudce zpevnily. Tesla v neděli uvedla, že čínské úřady zrušily omezení pro její automobily, neboť prošly požadavky na zabezpečení dat v zemi. Oznámení podle serveru CNBC zvýšilo očekávání, že software Tesly Full Self-Driving (FSD) bude brzy na tomto největším trhu pro elektromobily dostupný.

Elektromobily od Tesly patří v Číně k nejoblíbenějším vozům. Kvůli obavám o bezpečnost dat jim ale prý byl zakázán vjezd do některých státních objektů. FSD je nejpokročilejší verzí asistenčního systému pro řidiče nazvaného Autopilot. Společnost Tesla nabízí svou technologii FSD v Číně už několik let, ale s omezenou sadou funkcí. Umožňuje například automatickou změnu jízdního pruhu.

Obavy o bezpečnost dat byly hlavní překážkou, která Tesle bránila v plném rozšíření systému v Číně. Tesla rovněž uzavřela dohodu s čínskou společností Baidu, která by Muskově firmě umožnila přístup k mapovým a navigačním technologiím čínské firmy pro funkci Tesla FSD, uvádí CNBC.

Vláda amerického prezidenta Joea Bidena začátkem tohoto roku oznámila, že prověřuje, zda dovážené automobily z Číny nepředstavují riziko pro národní bezpečnost. Starosti jí dělají jejich schopnosti shromažďovat citlivé údaje.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top