investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v zeleném s rekordními maximy

22.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Divize Amazonu investuje 15,7 miliardy eur do datového centra

22.05.2024
amazonevropainvestice

Apple možná získával minerály z konfliktních oblastí Konga

22.05.2024
applevýroba

Ranní zpravodaj: Nasdaq Composite dosáhl rekordního závěru

21.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusazlato

Microsoft propustí kolem 1000 lidí

18.10.2022

Je to méně než procento z přibližně 221.000 zaměstnanců, kolik v podniku pracovalo ke konci června...

Americká softwarová společnost Microsoft kvůli zpomalení růstu ekonomiky propustí zhruba 1000 lidí v různých odděleních. Je to méně než procento z přibližně 221.000 zaměstnanců, kolik v podniku pracovalo ke konci června. S odkazem na zdroj společnosti Axios o tom informovala agentura Reuters. Firma podobně jako ostatní technologické společnosti musí kvůli ochlazení ekonomiky zpomalit nabírání nových pracovníků.

Microsoft v červenci uvedl, že zrušil malý počet pracovních míst. Sdělil ale, že počet zaměstnanců postupně zvýší.

Technologické společnosti, jako je Meta Platforms, Twitter nebo Snap, v posledních měsících ruší pracovní místa a zpomalují přijímání nových zaměstnanců. Reagují tak na slábnoucí růst globální ekonomiky, k němuž přispívají vyšší úrokové sazby, vyšší inflace a také energetická krize v Evropě.

Microsoft ve čtvrtém finančním čtvrtletí zvýšil čistý zisk na 16,74 miliardy USD (419 miliard Kč) z 16,46 miliardy USD před rokem. Zisk i tržby však zaostaly za očekáváním analytiků, což je vzácné zklamání u tohoto technologického giganta, který v posledních letech neustále překonával očekávaní. Výsledky za uplynulé čtvrtletí firma oznámí příští týden.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top