investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Microsoft propustí kolem 1000 lidí

18.10.2022

Je to méně než procento z přibližně 221.000 zaměstnanců, kolik v podniku pracovalo ke konci června...

Americká softwarová společnost Microsoft kvůli zpomalení růstu ekonomiky propustí zhruba 1000 lidí v různých odděleních. Je to méně než procento z přibližně 221.000 zaměstnanců, kolik v podniku pracovalo ke konci června. S odkazem na zdroj společnosti Axios o tom informovala agentura Reuters. Firma podobně jako ostatní technologické společnosti musí kvůli ochlazení ekonomiky zpomalit nabírání nových pracovníků.

Microsoft v červenci uvedl, že zrušil malý počet pracovních míst. Sdělil ale, že počet zaměstnanců postupně zvýší.

Technologické společnosti, jako je Meta Platforms, Twitter nebo Snap, v posledních měsících ruší pracovní místa a zpomalují přijímání nových zaměstnanců. Reagují tak na slábnoucí růst globální ekonomiky, k němuž přispívají vyšší úrokové sazby, vyšší inflace a také energetická krize v Evropě.

Microsoft ve čtvrtém finančním čtvrtletí zvýšil čistý zisk na 16,74 miliardy USD (419 miliard Kč) z 16,46 miliardy USD před rokem. Zisk i tržby však zaostaly za očekáváním analytiků, což je vzácné zklamání u tohoto technologického giganta, který v posledních letech neustále překonával očekávaní. Výsledky za uplynulé čtvrtletí firma oznámí příští týden.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top