investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Apple bude brzy vyrábět čipy M4

12.04.2024
appletechnologievýroba

JPMorgan ve čtvrtletí zvýšila zisk

12.04.2024
akciebankatržbyusa

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve středu propadly

11.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Microsoft představil novinky v oblasti AI

16.11.2023

Firma rovněž přejmenovala svůj chatovací systém Bing Chat na Copilot...

Americký softwarový gigant Microsoft na výroční konferenci pro developery Ignite představil své novinky v oblasti umělé inteligence (AI), včetně nového čipu Maia. Firma rovněž přejmenovala svůj chatovací systém Bing Chat založený na umělé inteligenci na Copilot a vybavila ho novými funkcemi, napsal technologický server The Verge.

Bezplatná verze systému Copilot bude nadále přístupná v internetovém vyhledávači Bing a v operačním systému Windows. Dostane však rovněž svou vlastní webovou doménu, podobně jako populární systém ChatGPT firmy OpenAI, píše The Verge.

Společnost Microsoft podle serveru na konferenci Ignite rovněž představila řadu změn v systému Copilot, které zvyšují jeho interaktivitu a rozšiřují jeho roli pomocníka v kancelářských aplikacích, jako jsou prezentační systém PowerPoint, e-mailová služba Outlook či aplikace pro videokonferenční hovory Teams.

Microsoft rovněž představil nový čip s názvem Maia, který má zajistit rychlejší fungování systémů založených na umělé inteligenci. Firma uvedla, že tyto čipy nebude prodávat, ale používat k zajišťování provozu svých služeb. Trh s čipy vhodnými pro aplikace založené na umělé inteligenci v současnosti kontroluje americká společnost Nvidia.

Společnost OpenAI, který vyvinula populární chatovací systém ChatGPT, podle informací zdrojů agentury Reuters z minulého měsíce rovněž zkoumá možnost výroby vlastních čipů pro umělou inteligenci. Vytvoření vlastního čipu by si nicméně podle odborníků vyžádalo rozsáhlé investice a pravděpodobně by trvalo několik let.

Chatovací systém ChaGPT výrazně přispěl k současné vlně zájmu veřejnosti, médií a investorů o umělou inteligenci. Společnost OpenAI koncem loňského listopadu ChatGPT zdarma zpřístupnila veřejnosti a systém si rychle získal velkou popularitu. V současnosti tento systém každý týden používá zhruba 100 milionů uživatelů.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top