investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Google čelí v USA obvinění

21.09.2023
googlesoudtechnologie

Cisco za 28 miliard USD koupí firmu Splunk

21.09.2023
akviziceinvesticetechnologieusa

Hyundai chce letos vyrobit 328.500 aut

20.09.2023
autohyundaičesko

Německo chce omezit zařízení Huawei a ZTE

20.09.2023
německotechnologietelekomunikace

Meta chce ukončit přístup ke zprávám v Kanadě

23.06.2023

Učinila tak poté, co kanadský parlament schválil zákon, jenž má přinutit internetové giganty...

Americká firma Meta ve čtvrtek oznámila, že ukončí přístup ke zprávám na facebooku a instagramu pro všechny uživatele v Kanadě. Učinila tak poté, co kanadský parlament schválil zákon, jenž má přinutit internetové giganty k placení za zprávy jejich vydavatelům, informovala agentura Reuters.

Zákon známý pod označením Online News Act schválil ve čtvrtek kanadský Senát. "Dnes potvrzujeme, že dostupnost zpráv bude na facebooku a instagramu ukončena pro všechny uživatele v Kanadě, než Online News Act vstoupí v platnost," uvedla firma ve sdělení.

Nový zákon stanoví pravidla, která mají platformám jako Facebook a Google přinutit vyjednat obchodní dohody a platit vydavatelům za jejich obsah. Krok je podobný průlomovému zákonu, který byl schválen v roce 2021 v Austrálii.

Americké technologické firmy uvedly, že návrhy jsou pro jejich podnikání neudržitelné. Kanadský premiér Justin Trudeau tento měsíc uvedl, že Meta a Google používají "zastrašující taktiky" v boji proti zákonu.

Firma Google uvedla, že kanadský zákon je přísnější než australský nebo evropská pravidla a navrhla jeho úpravy. Mluvčí kanadské vlády podle Reuters řekl, že zástupci vlády a Facebooku a Googlu se tento týden setkali a těší se na další rozhovory.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top