investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Hlavní akciové průměry mírně poklesly

22.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

GEVORKYAN vstupuje na burzu s duálním listingem v Bratislavě

22.02.2024
akcieburzagevorkyan

Nvidia zvýšila čtvrtletní zisk o 769 procent

22.02.2024
akcieburzanvidiatržby

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v červených číslech

21.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Louis Vuitton zvýší ceny

15.02.2022

Jedna z největších značek luxusních doplňků na světě patří k prvním, které zdražují...

Francouzský prodejce luxusního zboží Louis Vuitton ve středu celosvětově zvýší ceny. Reaguje tak na rostoucí náklady na výrobu i na dopravu, řekla dnes agentuře Reuters mluvčí jejího čínského zastoupení. Jedna z největších značek luxusních doplňků na světě patří k prvním, které zdražují, aby v prostředí rostoucích nákladů ochránily marže a zůstaly v zisku.

Zvýšení cen se dotkne obchodů Louis Vuitton po celém světě. Zahrne kožené zboží, módní doplňky a parfémy, uvedla mluvčí. Bližší podrobnosti k rozsahu růstu cen ale nesdělila. "Úprava cen zohledňuje změny ve výrobních nákladech, surovinách, dopravě a také inflaci," uvedla firma.


Někteří blogeři na čínských sociálních sítích napsali, že cena některých modelů kabelek, jako například Capucines a Neverfull, v Číně vzroste o 20 a více procent. Zdroj ale neuvedli. Uvedené kabelky se teď prodávají za 46.500 jüanů (zhruba 158.000 Kč) a 12.000 jüanů (zhruba 41.000 Kč).


Firmy vyrábějící luxusní zboží těžily v čase pandemie z rostoucí poptávky po špičkové módě a doplňcích. Chanel v loňském roce zvýšil ceny některých svých kabelek třikrát. Jeho populární kabelka Classic Flap, která se teď prodává za 8200 USD (177.000 Kč), je téměř o 60 procent dražší než před pandemií v roce 2019.


Zdroj: ČTK
Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Společnost Louis Vuitton spolupracuje se známými celebritami. Patřili mezi ně například Jennifer Lopez, Keith Richards, Kim Kardashian, Madonna, Angelina Jolie či David Bowie.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top