investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely smíšeně

06.12.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Tržby obchodníků klesají již půldruhého roku

06.12.2023
cenaobchodtržbyčesko

Nissan a Mitsubishi potvrdily investici do divize elektromobilů Renaultu

06.12.2023
EVautoevropainvestice

Ranní zpravodaj: Akcie se v pondělí po prudkém listopadovém růstu stáhly zpět

05.12.2023
S&P500akcieburzadluhopisydow jonesnasdaq

Hyundai chce letos vyrobit 328.500 aut

20.09.2023

Aut se spalovacím motorem už má letos z továrny vyjet jen 59 procent...

Nošovická továrna automobilky Hyundai z Frýdeckomístecka předpokládá, že letos vyrobí zatím nejvíce aut v historii, a to 328.500, přičemž aktuálně je o 7000 kusů napřed proti plánu. Zároveň rychle přechází na produkci elektroaut. Aut se spalovacím motorem už má letos z továrny vyjet jen 59 procent a v dalších letech má podíl elektroaut na úkor benzinových aut dále růst, řekl dnes na brněnské konferenci o očekávaném vývoji automobilového průmyslu mluvčí společnosti Petr Michník.

Výroba elektrovozů se bude zvyšovat i díky tomu, že i druhá hala pro výrobu převodovek skončí, a to příští rok v únoru, a v roce 2025 se zde začnou také vyrábět baterie. V první hale, která kdysi sloužila také výrobě převodovek, už se baterie vyrábí. A je jasné, že do roku 2030 se rozšíří nabídka elektrických modelů," uvedl Michník. Letos z linky sjíždí 66 aut za hodinu a téměř tři čtvrtiny tvoří model SUV Tucson.

Michník zmínil, že zatímco některé automobilky v Evropě se ještě nedostaly na předcovidovou výrobu, v Nošovicích se to podařilo. "Změnili jsme filozofii a navýšili kvůli problémům v dodavatelských řetězcích skladové zásoby, a to až o 30 procent, abychom nemuseli zastavovat výrobu při nedostatku nějakého dílu. Nyní se situace zlepšila a máme skladové zásoby zhruba o deset procent vyšší než před covidem. A výrazně se zvýšila důležitost letecké dopravy pro přepravu dílů. Zároveň děláme na jedné lince všechny modely, což je pro nás flexibilnější,“ řekl Michník.

Výrobci loni stoupl zisk o 2,05 miliardy na 10,96 miliardy korun. Tržby mu vzrostly o 27,31 miliardy na 167,73 miliardy korun.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top