investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Hyundai chce letos vyrobit 328.500 aut

20.09.2023

Aut se spalovacím motorem už má letos z továrny vyjet jen 59 procent...

Nošovická továrna automobilky Hyundai z Frýdeckomístecka předpokládá, že letos vyrobí zatím nejvíce aut v historii, a to 328.500, přičemž aktuálně je o 7000 kusů napřed proti plánu. Zároveň rychle přechází na produkci elektroaut. Aut se spalovacím motorem už má letos z továrny vyjet jen 59 procent a v dalších letech má podíl elektroaut na úkor benzinových aut dále růst, řekl dnes na brněnské konferenci o očekávaném vývoji automobilového průmyslu mluvčí společnosti Petr Michník.

Výroba elektrovozů se bude zvyšovat i díky tomu, že i druhá hala pro výrobu převodovek skončí, a to příští rok v únoru, a v roce 2025 se zde začnou také vyrábět baterie. V první hale, která kdysi sloužila také výrobě převodovek, už se baterie vyrábí. A je jasné, že do roku 2030 se rozšíří nabídka elektrických modelů," uvedl Michník. Letos z linky sjíždí 66 aut za hodinu a téměř tři čtvrtiny tvoří model SUV Tucson.

Michník zmínil, že zatímco některé automobilky v Evropě se ještě nedostaly na předcovidovou výrobu, v Nošovicích se to podařilo. "Změnili jsme filozofii a navýšili kvůli problémům v dodavatelských řetězcích skladové zásoby, a to až o 30 procent, abychom nemuseli zastavovat výrobu při nedostatku nějakého dílu. Nyní se situace zlepšila a máme skladové zásoby zhruba o deset procent vyšší než před covidem. A výrazně se zvýšila důležitost letecké dopravy pro přepravu dílů. Zároveň děláme na jedné lince všechny modely, což je pro nás flexibilnější,“ řekl Michník.

Výrobci loni stoupl zisk o 2,05 miliardy na 10,96 miliardy korun. Tržby mu vzrostly o 27,31 miliardy na 167,73 miliardy korun.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top