investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií

29.03.2023
akcieekonomikausa

Banka Credit Suisse stále pomáhá bohatým Američanům vyhýbat se daním

29.03.2023
bankadaněusa

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

28.03.2023
microsoftpodnikáníregulace

Společnost Alibaba se plánuje rozdělit na šest samostatných divizí

28.03.2023
akciealibababurzačína

Gazprom žádá po Bulharsku odškodnění

10.02.2023

Sofia loni odmítla platit za ruský plyn v rublech...

Ruská plynárenská společnost Gazprom žádá po Bulharsku finanční kompenzaci poté, co Sofia loni odmítla platit za ruský plyn v rublech. S odvoláním na dnešní oznámení bulharského ministra energetiky o tom informovala agentura Reuters.

Gazprom přerušil dodávky plynu do Bulharska na konci dubna 2022. Země spolu s dalšími členy Evropské unie odmítla začít platit za dodávky v rublech, jak si přála Moskva po své invazi na Ukrajinu a vlně západních sankcí. Dlouhodobá smlouva Bulharska s Gazpromem o dodávkách plynu, která byla stanovena v amerických dolarech, vypršela na konci roku 2022.

"Vyměňujeme si o té věci korespondenci. Ruská strana vznesla nárok na určitou částku a my jsme na to reagovali. Vzhledem k tomu, že je to důvěrné, nechci to dále komentovat," uvedl prozatímní bulharský ministr energetiky Rosen Christov v rozhovoru se státní televizí BNT.

"Chtějí, abychom zaplatili za něco, co jim podle jejich názoru dlužíme," rozvedl Christov. Dodal, že Sofia činí kroky k obraně bulharských zájmů.

Bulharsko, které bylo před invazí ruských vojsk na Ukrajinu téměř plně závislé na ruském plynu, si už podobně jako Česko zajistilo alternativní dodávky plynu z jiných než ruských zdrojů.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top