investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Gazprom žádá po Bulharsku odškodnění

10.02.2023

Sofia loni odmítla platit za ruský plyn v rublech...

Ruská plynárenská společnost Gazprom žádá po Bulharsku finanční kompenzaci poté, co Sofia loni odmítla platit za ruský plyn v rublech. S odvoláním na dnešní oznámení bulharského ministra energetiky o tom informovala agentura Reuters.

Gazprom přerušil dodávky plynu do Bulharska na konci dubna 2022. Země spolu s dalšími členy Evropské unie odmítla začít platit za dodávky v rublech, jak si přála Moskva po své invazi na Ukrajinu a vlně západních sankcí. Dlouhodobá smlouva Bulharska s Gazpromem o dodávkách plynu, která byla stanovena v amerických dolarech, vypršela na konci roku 2022.

"Vyměňujeme si o té věci korespondenci. Ruská strana vznesla nárok na určitou částku a my jsme na to reagovali. Vzhledem k tomu, že je to důvěrné, nechci to dále komentovat," uvedl prozatímní bulharský ministr energetiky Rosen Christov v rozhovoru se státní televizí BNT.

"Chtějí, abychom zaplatili za něco, co jim podle jejich názoru dlužíme," rozvedl Christov. Dodal, že Sofia činí kroky k obraně bulharských zájmů.

Bulharsko, které bylo před invazí ruských vojsk na Ukrajinu téměř plně závislé na ruském plynu, si už podobně jako Česko zajistilo alternativní dodávky plynu z jiných než ruských zdrojů.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top