investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Apple bude brzy vyrábět čipy M4

12.04.2024
appletechnologievýroba

JPMorgan ve čtvrtletí zvýšila zisk

12.04.2024
akciebankatržbyusa

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve středu propadly

11.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Foxconn díky zájmu o umělou inteligenci zvýšil čtvrtletní zisk o třetinu

14.03.2024

Foxconn je největším smluvním producentem elektroniky na světě...

Tchajwanská společnost Foxconn díky silné poptávce po serverech s umělou inteligencí (AI) zvýšila ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o 33 procent na 53,14 miliardy tchajwanských dolarů (38,9 miliardy Kč). K dobrému výsledku hospodaření, který překonal odhady trhu, přispěl silný prodej na konce roku. Foxconn je největším smluvním producentem elektroniky na světě a hlavním výrobcem přístrojů Apple.

Čistý zisk výrazně překonal odhad společnosti LSEG SmartEstimate, který činil 43,52 miliardy tchajwanských dolarů. V posledním kvartálu loňského roku tvořila spotřební elektronika včetně chytrých telefonů 58 procent tržeb, zatímco cloudové a síťové produkty včetně serverů přispěly 20 procenty.

V letošním prvním čtvrtletí čeká Foxconn horší vývoj, podobné jako ve stejném období předchozích tří let. První čtvrtletí bývá po prodeji na konci roku tradičně klidnější. Foxconn přesto očekává, že tržby za celý rok výrazně vzrostou.

Pod značkou Foxconn firma vystupuje na zahraničních trzích, zatímco v Číně a na Tchaj-wanu je známá jako Hon Hai Technology Group. Celý podnik se pak jmenuje Hon Hai Precision Industry. Prostřednictvím společnosti Foxconn CZ firma působí i v České republice, kde vyrábí počítače a informační technologie.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top