investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Foxconn díky zájmu o umělou inteligenci zvýšil čtvrtletní zisk o třetinu

14.03.2024

Foxconn je největším smluvním producentem elektroniky na světě...

Tchajwanská společnost Foxconn díky silné poptávce po serverech s umělou inteligencí (AI) zvýšila ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o 33 procent na 53,14 miliardy tchajwanských dolarů (38,9 miliardy Kč). K dobrému výsledku hospodaření, který překonal odhady trhu, přispěl silný prodej na konce roku. Foxconn je největším smluvním producentem elektroniky na světě a hlavním výrobcem přístrojů Apple.

Čistý zisk výrazně překonal odhad společnosti LSEG SmartEstimate, který činil 43,52 miliardy tchajwanských dolarů. V posledním kvartálu loňského roku tvořila spotřební elektronika včetně chytrých telefonů 58 procent tržeb, zatímco cloudové a síťové produkty včetně serverů přispěly 20 procenty.

V letošním prvním čtvrtletí čeká Foxconn horší vývoj, podobné jako ve stejném období předchozích tří let. První čtvrtletí bývá po prodeji na konci roku tradičně klidnější. Foxconn přesto očekává, že tržby za celý rok výrazně vzrostou.

Pod značkou Foxconn firma vystupuje na zahraničních trzích, zatímco v Číně a na Tchaj-wanu je známá jako Hon Hai Technology Group. Celý podnik se pak jmenuje Hon Hai Precision Industry. Prostřednictvím společnosti Foxconn CZ firma působí i v České republice, kde vyrábí počítače a informační technologie.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top