investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Proč je probíhající rally na amerických trzích předčasná

27.01.2023
akcieburzaekonomikausa

Intelu klesly ve čtvrtletí tržby i zisk

27.01.2023
inteltechnologietržby

Cena zlata vzrostla téměř o pětinu za 3 měsíce

26.01.2023
ekonomikainvesticepenízezlato

American Airlines jsou zpět v zisku

26.01.2023
aerolinkytržbyusa

Facebook a instagram umožní uživatelům skrýt ukazování počtu lajků

26.05.2021

Sociální sítě facebook a instagram umožní uživatelům skrýt ukazování počtu takzvaných lajků...

Sociální sítě facebook a instagram umožní uživatelům skrýt ukazování počtu takzvaných lajků, kterými se hodnotí psané příspěvky a zveřejněné fotografie a videa. Záměrem je omezit tlak na úspěšnost a nabídnout ochranu psychického zdraví, uvedl dnes šéf Instagramu Adam Mosseri. Funkce zakrytí lajků bude ode dneška dostupná na instagramu, kde se sdílí fotky a videa, a o několik týdnů později se pro ni budou moci rozhodnout i uživatelé mateřského koncernu Facebook.

"(Chceme), aby se lidé mohli více zaměřili na udržování kontaktu s přáteli a na inspiraci místo na to, kolik dostávají lajků oni nebo jiní," citovala agentura DPA Mosseriho.


Nově dostanou uživatelé možnost dvou nových nastavení. Budou se moci rozhodnout vypnout náhled počtu lajků u cizích příspěvků. V případě vlastních příspěvků bude možné zvolit u každého zvlášť, zda se počet lajků zobrazí nebo ne. Samotná funkce lajků zůstane.


Instagram s omezením lajků experimentoval od roku 2019. V testovací fázi se ale potýkal s nespokojenými uživateli, kterým podle Mosseriho vadilo, že bez této funkce nemohou vyhodnocovat relevantnost svých příspěvků a sledovat trendy. Proto se firma nakonec rozhodla ponechat volbu na uživatelích samotných. Šéf Instagramu předpokládá, že budou zobrazování a skrývání lajků střídat stejně jako to prý dělal on sám.


Instagram začátkem března vyvolal nevoli mnohých uživatelů, když zobrazování lajků omylem odstranil i pro ty, kteří se testovací fáze neúčastnili. Mosseri se tehdy omluvil a společnost počty lajků rychle znovu doplnila.


Lajky mají na instagramu podobu srdíček a na facebooku palců nahoru. Uživatelé s jejich pomocí mohou měřit popularitu svých příspěvků. Pokud jich někdo má málo nebo žádné, může to vést k pocitům méněcennosti nebo sklíčenosti. Lajky slouží také jako vodítko pro profesionální správce sociálních médií a pro firmy.


Zdroj: ČTK
"Velké technologické společnosti byly nejsilnějšími globálními hráči už před koronavirovou krizí. Pandemie jejich dominanci ještě posílila, protože urychlila přechod z reálného do virtuálního světa."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top