investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Firmě Nike kvůli silnějšímu dolaru a růstu nákladů klesl zisk o 22 %

30.09.2022
akciesvěttržbyusa

Akcie Porsche první den na burze zprvu posílily, ale uzavřely na emisní ceně

30.09.2022
VWakcieburzaiponěmecko

Philipu Morris ČR stoupl v pololetí zisk o 5,8 %

29.09.2022
podnikánítržbyčesko

O akcie Porsche je zájem, Volkswagen jejich cenu stanovil na 82,50 eura

29.09.2022
VWakcieautoburzaipo

Facebook a instagram umožní uživatelům skrýt ukazování počtu lajků

26.05.2021

Sociální sítě facebook a instagram umožní uživatelům skrýt ukazování počtu takzvaných lajků...

Sociální sítě facebook a instagram umožní uživatelům skrýt ukazování počtu takzvaných lajků, kterými se hodnotí psané příspěvky a zveřejněné fotografie a videa. Záměrem je omezit tlak na úspěšnost a nabídnout ochranu psychického zdraví, uvedl dnes šéf Instagramu Adam Mosseri. Funkce zakrytí lajků bude ode dneška dostupná na instagramu, kde se sdílí fotky a videa, a o několik týdnů později se pro ni budou moci rozhodnout i uživatelé mateřského koncernu Facebook.

"(Chceme), aby se lidé mohli více zaměřili na udržování kontaktu s přáteli a na inspiraci místo na to, kolik dostávají lajků oni nebo jiní," citovala agentura DPA Mosseriho.


Nově dostanou uživatelé možnost dvou nových nastavení. Budou se moci rozhodnout vypnout náhled počtu lajků u cizích příspěvků. V případě vlastních příspěvků bude možné zvolit u každého zvlášť, zda se počet lajků zobrazí nebo ne. Samotná funkce lajků zůstane.


Instagram s omezením lajků experimentoval od roku 2019. V testovací fázi se ale potýkal s nespokojenými uživateli, kterým podle Mosseriho vadilo, že bez této funkce nemohou vyhodnocovat relevantnost svých příspěvků a sledovat trendy. Proto se firma nakonec rozhodla ponechat volbu na uživatelích samotných. Šéf Instagramu předpokládá, že budou zobrazování a skrývání lajků střídat stejně jako to prý dělal on sám.


Instagram začátkem března vyvolal nevoli mnohých uživatelů, když zobrazování lajků omylem odstranil i pro ty, kteří se testovací fáze neúčastnili. Mosseri se tehdy omluvil a společnost počty lajků rychle znovu doplnila.


Lajky mají na instagramu podobu srdíček a na facebooku palců nahoru. Uživatelé s jejich pomocí mohou měřit popularitu svých příspěvků. Pokud jich někdo má málo nebo žádné, může to vést k pocitům méněcennosti nebo sklíčenosti. Lajky slouží také jako vodítko pro profesionální správce sociálních médií a pro firmy.


Zdroj: ČTK




"Velké technologické společnosti byly nejsilnějšími globálními hráči už před koronavirovou krizí. Pandemie jejich dominanci ještě posílila, protože urychlila přechod z reálného do virtuálního světa."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top