investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Březen přišel na Wall Street s velkým rozmachem

04.03.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ranní zpravodaj: Index Nasdaq Composite ve čtvrtek uzavřel růstem o 0,9 %

01.03.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Meta přestane v USA a Austrálii platit vydavatelům za zpravodajský obsah

01.03.2024
metausa

Nejrychleji rostoucí firmou v Evropě je česká Raylyst

01.03.2024
evropapodnikáníčesko

Evropské akcie jsou na rekordu, přispěl k tomu i růst cen komodit

15.04.2021

Evropské akcie krátce po zahájení dnešního obchodování vystoupily na rekord...

Evropské akcie krátce po zahájení dnešního obchodování vystoupily na rekord. Přispěl k tomu i zájem o komodity, kde růst cen podporuje akcie těžařských společností. Dobré výsledky hospodaření některých firem tak zlepšily náladu na trhu a převážily nad obavami z pomalého očkování proti covidu-19 v Evropě. Panevropský index STOXX Europe 600 si krátce před 11:00 SELČ připisoval 0,4 procenta a nacházel se nad hranicí 438 bodů.

Londýnský index FTSE 100, který na změny cen komodit vzhledem ke svému složení reaguje více, si ve stejnou dobu připisoval 0,5 procenta a byl téměř na 6972 bodech. Posilovaly v něm zejména těžařské společnosti jako Rio Tinto, Anglo American a BHP.


Investujte do akcií   Druhy akcií   Zpětný odkup akcií   Akcie - co bude dál   Direct Listing 


Index DAX, který je hlavním indikátorem vývoje cen akcií na burze ve Frankfurtu nad Mohanem, přidával přes 0,3 procenta na 15.268 bodů. Byl tak velmi blízko rekordu.


Švýcarská strojírenská společnost ABB zvýšila letošní výhled a její akcie si připisovaly kolem 3,8 procenta. Akcie francouzské reklamní skupiny Publicis přidávaly zhruba 3,6 procenta. Firma se poprvé od začátku pandemie covidu-19 vrátila k takzvanému organickému růstu, který nebere v úvahu výkyvy směnných kurzů či dopady akvizic.Zdroj: ČTK
"Vývoj vakcín proti koronaviru nahrává především value akciím, kterým se v průběhu koronavirové krize příliš nedařilo. Naopak růstové akcie z technologického sektoru, které z koronavirové krize profitovaly, reagují zdrženlivěji."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top