investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Index Nasdaq Composite ve čtvrtek uzavřel růstem o 0,9 %

01.03.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ranní zpravodaj: Americké akcie ve středu ustoupily

29.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Akciový trh ignoruje realitu - sektorová analýza

29.02.2024
akcieburzaekonomikausa

Rakouská Erste Group loni zvýšila zisk o 39 procent

29.02.2024
akciebankaevropatržby

Apple nabízí urovnání antimonopolních obvinění

12.12.2023

Apple by se tak mohl vyhnout vysoké pokutě...

Americká společnost Apple nabízí urovnání antimonopolních obvinění ze strany Evropské unie ohledně služby Apple Pay. Uvádějí to tři zdroje, na které se dnes odvolává agentura Reuters. Firma podle nich navrhla konkurentům, že jim umožní přístup ke svým systémům mobilních plateb, které se používají pro mobilní peněženky. Apple by se tak mohl vyhnout vysoké pokutě.

Evropská komise (EK), která v unii dohlíží na ochranu hospodářské soutěže, loni Apple obvinila, že konkurentům omezuje přístup ke své technologii bezkontaktních plateb. Tím podle komise komplikuje vývoj konkurenčních služeb na zařízeních Applu. Komise si pravděpodobně příští měsíc vyžádá zpětnou vazbu od konkurentů a zákazníků, než rozhodne, zda nabídku Applu přijme, uvedly zdroje Reuters.

Službu Apple Pay používá v Evropě více než 2500 bank a přes 250 fintechových firem a malých bank zaměřených na oblasti, kterým se ty velké tolik nevěnují.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top