investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Index Nasdaq Composite ve čtvrtek uzavřel růstem o 0,9 %

01.03.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ranní zpravodaj: Americké akcie ve středu ustoupily

29.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Akciový trh ignoruje realitu - sektorová analýza

29.02.2024
akcieburzaekonomikausa

Rakouská Erste Group loni zvýšila zisk o 39 procent

29.02.2024
akciebankaevropatržby

Apple nabídl Bruselu ústupky ohledně Apple Pay

19.01.2024

Komise žádá rivaly o reakci...

Americká společnost Apple nabídla Evropské komisi (EK) ústupky, aby urovnala obvinění z porušování pravidel hospodářské soutěže ohledně své služby Apple Pay, a vyhnula se tak vysoké pokutě. Komise tyto ústupky představila ve své dnešní zprávě a současně vyzvala konkurenty i zákazníky Applu, aby se k těmto závazkům vyjádřili.

Apple Pay je vlastní řešení mobilní peněženky Applu, které umožňuje uživatelům přístrojů iPhone platit tímto mobilním zařízením. Přístroje iPhone mají operační systém iOS, se kterým tvoří "uzavřený ekosystém", který má Apple zcela pod kontrolou, včetně přístupu vývojářů mobilních peněženek k němu. Komise, která v Evropské unii dohlíží na ochranu hospodářské soutěže, loni Apple obvinila, že konkurentům omezuje přístup ke své technologii bezkontaktních plateb. Tím podle komise komplikuje vývoj konkurenčních služeb na zařízeních Applu.

Apple se nyní zavázal, že umožní poskytovatelům služeb třetích stran přístup ke svým systémům mobilních plateb tap-and-go, které se používají pro mobilní peněženky, a nebude bránit třetím stranám v používání těchto aplikací v obchodech mimo Evropský hospodářský prostor (EPH). Tyto závazky by měly zůstat v platnosti po dobu deseti let a jejich plnění by sledoval pověřenec, který by pravidelně podával zprávy EK. Evropský hospodářský prostor zahrnuje vedle zemí EU také Island, Norsko a Lichtenštejnsko.

Konkurenti a zákazníci Applu teď mají měsíc na to, aby se k nabídce firmy vyjádřili.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top