investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v zeleném s rekordními maximy

22.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Divize Amazonu investuje 15,7 miliardy eur do datového centra

22.05.2024
amazonevropainvestice

Apple možná získával minerály z konfliktních oblastí Konga

22.05.2024
applevýroba

Ranní zpravodaj: Nasdaq Composite dosáhl rekordního závěru

21.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusazlato

Amazon se stane součástí akciového indexu Dow Jones

21.02.2024

Změna nabude účinnosti v pondělí 26. února...

Americký internetový prodejce Amazon se stane součástí akciového Dow Jonesova indexu, kde nahradí řetězec drogerií a lékáren Walgreens Boots Alliance. Změna nabude účinnosti v pondělí 26. února, oznámil poskytovatel indexu S&P Dow Jones Indices. Akcie Amazonu po oznámení vzrostly o 1,3 procenta, zatímco akcie Walgreens o tři procenta klesly.

Zařazení akcií Amazonu zvýší expozici Dow Jonesova indexu vůči maloobchodu se spotřebním zbožím, což odráží změny v americké ekonomice, uvedla společnost S&P. Ke změně složení indexu dal rozhodnutím rozštěpit své akcie podnět řetězec supermarketů Walmart.

O váze jednotlivých titulů v Dow Jonesově indexu nerozhoduje tržní kapitalizace, ale cena akcií. Štěpení akcií Walmartu v poměru 3:1 a z toho vyplývající nižší cena jednotlivých akcií by snížily význam maloobchodního sektoru v indexu.

Dow Jonesův index zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, jejich hodnoty odráží od roku 1896. Index patří k hlavním ukazatelům vývoje cen akcí ve Spojených státech, hojně jej sledují i drobní investoři. Naproti tomu institucionální investoři častěji porovnávají svou výkonnost s indexem S&P 500. Walgreens byl součástí Dow Jonesova indexu teprve několik let.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top