investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie v poslední obchodní seanci týdne nakonec nerostly

25.09.2023
akcieekonomika

ČEZ začal při údržbě v jaderných elektrárnách využívat i díly z 3D tisku

24.09.2023
technologieČEZčesko

Pracovníci obchodů Apple ve Francii vstoupili do stávky za zvýšení mezd

23.09.2023
appleevropapráce

Versute Investments a BHS Private Equity Fund spolu s manažery koupili společnost Altran CZ

22.09.2023
akviziceinvesticeinvestiční fondpodnikáníprivate equity

Akcie Société Générale prudce klesly

18.09.2023

Zklamala nová firemní strategie...

Akcie Société Générale dnes klesly o 7,6 procenta, což je nejvíce od března. Třetí největší francouzská banka a mateřská společnost české Komerční banky zveřejnila plán nového generálního ředitele, který v nadcházejících letech počítá s malým, pokud vůbec nějakým, růstem ročních tržeb. Analytiky podle agentury Bloomberg zklamala vyhlídka tržeb, cíl ziskovosti a nedostatek podrobností o prodeji aktiv.

Société Générale si stanovila cíl průměrného růstu tržeb v příštích třech letech v rozmezí od nuly do dvou procent. Mírně také snížila klíčový ukazatel výnosnosti, zatímco někteří analytici očekávali, že ho zvýší. Nový generální ředitel Slawomir Krupa, který nastoupil v květnu, nastínil snížení nákladů a zvýšil cíle pro klíčový ukazatel kapitálu.

Banka po nákladném odchodu z Ruska v loňském roce zaostává za francouzským lídrem BNP Paribas a za některými dalšími evropskými rivaly. Panují také obavy, že je příliš spojena s nestabilním investičním bankovnictvím.

Krupa na dotaz ohledně negativní reakce trhu odpověděl, že se jí nebojí. "Je to správný plán pro banku na desetiletí dopředu," citovala ho agentura Reuters. Zdůraznil, že důvěryhodnost a plnění cílů "je pro něj klíčové", protože banka podle něj právě v tomto směru trhy často nepřesvědčila.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top