investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Google čelí v USA obvinění

21.09.2023
googlesoudtechnologie

Cisco za 28 miliard USD koupí firmu Splunk

21.09.2023
akviziceinvesticetechnologieusa

Hyundai chce letos vyrobit 328.500 aut

20.09.2023
autohyundaičesko

Německo chce omezit zařízení Huawei a ZTE

20.09.2023
německotechnologietelekomunikace

Akcie Asos a H&M po zveřejnění výhledu výrazně zpevnily

15.06.2023

Evropské akciové trhy jako celek přitom klesaly...

Akcie švédského prodejce módního oblečení H&M dnes dopoledne zpevnily zhruba o sedm procent, akcie britského internetového prodejce textilu Asos pak o 16 procent. Reagují na zveřejnění příznivého hospodářského výhledu obou firem. Evropské akciové trhy jako celek přitom klesaly kvůli obavám, že Evropská centrální banka (ECB) zvýší základní úrokovou sazbu. Píše o tom agentura Bloomberg.

Prodej H&M ve třech měsících do května stagnoval. Podle prodejce ovlivnilo nákupy chladné jarní počasí. Tržby za 57,62 miliardy švédských korun (118 miliard Kč) ale znamenají, že je to první čtvrtletí, kdy se firemní podnikání zcela zotavilo z pandemie. A červen začal dobře, uvedl podnik.

Společnost Asos se vrátila k zisku. Britský on-line prodejce předpovídá až 60 milionů liber (1,7 miliardy Kč) upravený provozní příjem ve druhé polovině roku. Snižuje zásoby a posiluje své nevýkonné značky a trhy. Firmu, jejíž hodnota se za poslední tři roky snížila asi o 90 procent, se generální ředitel José Antonio Ramos Calamonte snaží přebudovat.

Prodejci oděvů čelí zvýšené konkurenci začínajícího internetového konkurenta Shein. Ten si získává zákazníky po celém světě tím, že nabízí oděvy za ještě nižší ceny.

Panevropský index STOXX Europe 600 dnes krátce po poledni ztrácel 0,3 procenta a držel se nad 463 body.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top