investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Automobilka Ferrari loni zvýšila hrubý zisk o 16 procent

05.02.2023
autoferraritržby

Zisk Fordu kvůli nedostatku čipů a dalších dílů klesl o 89,4 %

04.02.2023
autofordtržby

Čtvrtletní tržby Applu poprvé za téměř čtyři roky klesly

03.02.2023
appletechnologietržby

Moneta Money Bank loni zvýšila čistý zisk o 30,2 %

03.02.2023
bankamonetatržbyčesko

Airbnb se dostalo do zisku

17.02.2022

Jde o druhý ziskový kvartál za sebou...

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, za čtvrté čtvrtletí vykázala čistý zisk 55 milionů dolarů (1,2 miliardy Kč). Jde o druhý ziskový kvartál za sebou. Ve stejném období před rokem firma vykázala ztrátu 3,9 miliardy dolarů. Tehdy hospodářské výsledky ovlivnily vedle pandemie i jednorázové náklady spojené se vstupem na burzu.

Ke zlepšení hospodaření v závěru loňského roku přispělo oživení domácího cestovního ruchu, delší pobyty hostů za vyšší ceny a trend práce z domova. Tržby vzrostly meziročně téměř o 80 procent na 1,53 miliardy dolarů.


Analytici očekávali, že tržby dosáhnou 1,46 miliardy dolarů. Ve srovnání se stejným obdobím v roce 2019, tedy před pandemií, jsou tržby vyšší o 38 procent.


Co se týče práce na dálku, lidé cestují blíže k domovu a na daném místě zůstávají déle. "Dochází k akceleraci této nové kategorie cestování, která spočívá v tom, že lidé jsou méně vázaní na kancelář, takže nyní mohou žít kdekoli," řekl šéf společnosti Brian Chesky na videokonferenci s analytiky, s nimiž probíral hospodářské výsledky.


Turisté se podle Airbnb začínají vracet do měst, kterým se od začátku pandemie vyhýbali. Celosvětově se počet rezervovaných nocí ve městech v posledních třech měsících loňského roku téměř vyrovnal úrovni roku 2019, uvedl ubytovací web. Ve Spojených státech se rezervace ve městech podle něj plně obnovily.


Zdroj: ČTK

„Od prosince 2020 lze akcie společnosti Airbnb obchodovat na burze.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top