investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Amazon investuje v Německu dalších deset miliard eur

19.06.2024
amazonevropainvesticeněmecko

Fisker požádal o soudní ochranu před věřiteli

18.06.2024
EVautousavýroba

Změna členů bankovní rady by neměla mít velký dopad na politiku ČNB

11.01.2017

Světové trhy včera obchodovaly opatrně před dnešním projevem Donalda Trumpa i začátkem výsledkové sezóny a většina indexů skončila ...

Světové trhy včera obchodovaly opatrně před dnešním projevem Donalda Trumpa i začátkem výsledkové sezóny a většina indexů skončila v mírné ztrátě. Silný byl ale Russell 2000 a také Nasdaq. Index Nasdaq si připsal již čtvrtý růst v řadě a dosáhl tak nejdelší šňůru nových maxim v řadě od roku 1999. Ropa pokračovala v poklesu, zemní plyn naopak předvedl výraznou otočku nahoru. Dolar, zlato a dluhopisy se stabilizovaly. Průmyslové komodity dnes v noci výrazně posilovaly poté, co Čína potvrdila závazek omezování jejich produkce.

Světová banka na letošní rok předpokládá růst světové ekonomiky na úrovni solidních 2,7 %.

Novými členy bankovní rady ČNB budou od února Oldřich Dědek a Marek Mora. Vliv na monetární politiku by neměl být výrazný. Růst inflace a objemu spekulací na korunu ale tlačí na ČNB, aby kurzový závazek uvolnila co nejdříve.

Dnes probíhá pouze nemonetární meeting ECB, takže neočekáváme žádnou změnu monetární politiky. Uvidíme řadu makrodat z Velké Británie, které by měly naznačit, jaké segmenty ekonomiky byly postiženy poklesem libry a které naopak benefitovaly. V Americe uvidíme týdenní zásoby ropy a v 17:00 bude tisková konference Donalda Trumpa, která pravděpodobně zahýbe jednotlivými sektory amerického akciového trhu.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top