investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 ztratil přibližně 0,2 %

21.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Francouzský luxusní koncern LVMH expanduje do restauračního odvětví

21.06.2024
akviziceevropainvestice

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Zápis ze zářiového zasedání Fedu ukázal pokračující odhodlání obnovit cenovou stabilitu

13.10.2022

Zápis potvrdil, že hlavním cílem Fedu zůstává omezení inflace. Nejistota kolem rusko-ukrajinského konfliktu bude nadále přispívat...

KLÍČOVÉ ÚDAJE

  • Zápis ze zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC) ve dnech 20. až 21. září 2022 ukázal, že omezení inflace má pro Fed i nadále prvořadý význam.
  • Pokud jde o vývoj ekonomiky, členové výboru poznamenali, že nedávné ukazatele poukázaly na mírný růst výdajů a výroby. V posledních měsících byl nárůst pracovních míst silný a míra nezaměstnanosti zůstala nízká. Inflace zůstala vysoká, odrážející nabídku a poptávku. "Nerovnováhy související s pandemií, vyššími cenami potravin a energií a širšími cenovými tlaky."
  • Členové výboru předpokládali, že k dosažení cílů výboru by bylo vhodné „pokračující navyšování cílového rozpětí sazby federálních fondů“. Navíc, vzhledem k přetrvávajícím inflačním tlakům, mnoho členů výboru zvýšilo svá očekávání úrovní klíčových sazeb nezbytných k tomu, aby se inflace vrátila zpět k dlouhodobému 2procentnímu cíli Fedu. Účastníci se nicméně domnívají, že jakmile bude dosaženo omezující úrovně, bude zachována, dokud nebude jasný důkaz, že inflace začala ustupovat.


KLÍČOVÉ DŮSLEDKY

Zápis potvrdil, že hlavním cílem Fedu zůstává omezení inflace. Nejistota kolem rusko-ukrajinského konfliktu bude nadále přispívat k proinflačnímu riziku. Zatímco podmínky na trhu práce zůstávají napjaté, v posledních ekonomických datech došlo ke znatelnému zpomalení, což je v souladu s očekáváním Fedu. Cesta k obnovení cenové stability je nicméně nejistá, protože měnová politika funguje se zpožděním, což ještě více zmírní ekonomickou aktivitu, než začne inflace klesat.

Se setrvale vysokou inflací a klesající ekonomickou aktivitou v první polovině roku 2022 se obavy z recese stále propisují do celkového sentimentu, a to jak domácností, tak i firem a institucí, přičemž některé průzkumy ukazují, že pravděpodobnost recese během příštích 12 měsíců se pohybuje kolem 50 %. Tyto obavy se nadále odrážejí v rozpětí mezi 10letými a 2letými výnosy státních dluhopisů USA, které zůstává v záporných hodnotách. Očekáváme, že Fed bude pokračovat ve zvyšování sazeb na hlainu 4,5 – 4,75 %, než se jejich růst pozastaví, aby Fed mohl vyhodnotit dopady MP na ekonomickou aktivitu a inflaci.Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top