investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Akcie technologických společností vedly ve čtvrtek k růstu hlavních indexů

08.12.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

McDonald's se chystá otevřít novou síť poboček pro milovníky sladkého

08.12.2023
investicemcdonaldsstrategie

Britský antimonopolní úřad přezkoumá partnerství Microsoftu a OpenAI

08.12.2023
microsoftregulacetechnologie

Nio zvažuje další rušení pracovních míst

07.12.2023
EVautoprácečína

Výsledky Walmartu i Home Depot překonaly odhady

15.11.2022

Walmart v dnešní výsledkové zprávě také zlepšil celoroční výhled, ohlásil odkup svých akcií a...

Zisk i tržby amerických maloobchodních řetězců Walmart a Home Depot překonaly ve třetím čtvrtletí odhady. Walmart v dnešní výsledkové zprávě také zlepšil celoroční výhled, ohlásil odkup svých akcií a zároveň uvedl, že ve Spojených státech zaplatí 3,1 miliardy dolarů (asi 72 miliardy Kč) za urovnání soudních sporů ohledně takzvané opioidové krize. Home Depot výhled navzdory dobrým výsledkům hospodaření ponechal beze změny.

Walmart meziročně snížil čistou ztrátu na 1,8 miliardy dolarů z 3,1 miliardy USD před rokem. Tržby firma zvýšila o osm procenta na 152,8 miliardy dolarů. Analytici v anketě společnosti Refinitiv odhadovali tržby v průměru na 147,75 miliardy USD.

Společnost uvedla, že očekává pokles upraveného zisku na akcii za fiskální rok 2023 o šest až sedm procent. V předchozí prognóze odhadovala, že zisk klesne o devět až 11 procent..

Walmart zvýšil celoroční výhled čistých tržeb a oznámil nový plán odkupu svých akcií za 20 miliard dolarů. Akcie firmy před zahájením obchodování v USA přidávaly asi pět procent.

Řetězec obchodů pro kutily Home Depot zvýšil čtvrtletní zisk o 5,1 procenta na 4,34 miliardy dolarů. Zisk na akcii činí 4,24 USD, zatímco analytici jej odhadovali na 4,11 USD. Tržby firma zvýšila o 5,6 procent na 38,9 miliardy USD, což je rovněž nad odhady.

Firma potvrdila, že letos čeká růst tržeb o tři procenta. To je méně, než odhadovali analytici. Akcie podniku před zahájením obchodování ztrácely zhruba procento.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top