investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií

29.03.2023
akcieekonomikausa

Banka Credit Suisse stále pomáhá bohatým Američanům vyhýbat se daním

29.03.2023
bankadaněusa

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

28.03.2023
microsoftpodnikáníregulace

Společnost Alibaba se plánuje rozdělit na šest samostatných divizí

28.03.2023
akciealibababurzačína

Výsledky Walmartu i Home Depot překonaly odhady

15.11.2022

Walmart v dnešní výsledkové zprávě také zlepšil celoroční výhled, ohlásil odkup svých akcií a...

Zisk i tržby amerických maloobchodních řetězců Walmart a Home Depot překonaly ve třetím čtvrtletí odhady. Walmart v dnešní výsledkové zprávě také zlepšil celoroční výhled, ohlásil odkup svých akcií a zároveň uvedl, že ve Spojených státech zaplatí 3,1 miliardy dolarů (asi 72 miliardy Kč) za urovnání soudních sporů ohledně takzvané opioidové krize. Home Depot výhled navzdory dobrým výsledkům hospodaření ponechal beze změny.

Walmart meziročně snížil čistou ztrátu na 1,8 miliardy dolarů z 3,1 miliardy USD před rokem. Tržby firma zvýšila o osm procenta na 152,8 miliardy dolarů. Analytici v anketě společnosti Refinitiv odhadovali tržby v průměru na 147,75 miliardy USD.

Společnost uvedla, že očekává pokles upraveného zisku na akcii za fiskální rok 2023 o šest až sedm procent. V předchozí prognóze odhadovala, že zisk klesne o devět až 11 procent..

Walmart zvýšil celoroční výhled čistých tržeb a oznámil nový plán odkupu svých akcií za 20 miliard dolarů. Akcie firmy před zahájením obchodování v USA přidávaly asi pět procent.

Řetězec obchodů pro kutily Home Depot zvýšil čtvrtletní zisk o 5,1 procenta na 4,34 miliardy dolarů. Zisk na akcii činí 4,24 USD, zatímco analytici jej odhadovali na 4,11 USD. Tržby firma zvýšila o 5,6 procent na 38,9 miliardy USD, což je rovněž nad odhady.

Firma potvrdila, že letos čeká růst tržeb o tři procenta. To je méně, než odhadovali analytici. Akcie podniku před zahájením obchodování ztrácely zhruba procento.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top