investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Společnost Nike se rozhodla opustit ruský trh

23.06.2022
podnikánírusko

V Česku vzrostla spotřeba padělaných cigaret o 90 procent

23.06.2022
evropaněmeckozdravíčesko

Danone omezuje sortiment kvůli inflaci

22.06.2022
inflacepodnikánístrategie

Google se dohodl na urovnání sporu za zpravodajský obsah

22.06.2022
evropagoogleregulacesoud

V Argentině bude koncem listopadu dusno

28.11.2018

Na přelomu listopadu a prosince se v Argentině uskuteční summit G20...

Na přelomu listopadu a prosince se v Argentině uskuteční summit G20. A zřejmě se budou dít velké věci. Nervozita na finančních trzích roste. Naplánovaných je několik důležitých schůzek, jejímž společným jmenovatelem je prezident USA Donald Trump. Ten se má setkat s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Ruská strana uvedla, že se bude jednat o dlouhé a významné jednání. Nejmocnější muži světa budou zřejmě jednat i o nově vyostřené situaci na Ukrajině a nebo také o tom, jak probíhají jednání se Severní Koreou.

Velmi důležité jednání čeká prezidenta Trumpa s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Snad. Schůzka není totiž potvrzená. Spojené státy dlouhodobě kritizují obchodní praktiky Číny a vyvíjí na tento stát tlak v podobě dovozních cel na velké množství zboží a Čína oplácí uvaluje cla zase na zboží ze Spojených států. V září tohoto roku USA uvalila cla na zboží, jehož celkový roční dovoz do Spojených států přesahuje v přepočtu 4 biliony korun.


Akciovým trhům by velmi pomohlo, kdyby si Donald Trump a Si Ťin-pching obrazně řečeno padli kolem ramen a zrušili cla, která zavedli, a vytvořili kompromis. Obchodní válka mezi oběma zeměmi nemalou mírou přispěla k tomu, že akciové trhy v USA zažívají nepěkné chvíle. Pokud by obchodní válka přetrvávala i nadále a stupňovala se, pak by se mohla světová ekonomika překlopit do recese.


Chcete obchodovat na kapitálových trzích?

Spojte se s těmi nejlepšími právě teď!

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!