investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Tesla uvedla elektrický pick-up Cybertruck

01.12.2023
EVautotechnologietesla

ECB klade na Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky

01.12.2023
bankaevroparegulace

Ranní zpravodaj: Americké akcie byly ve středu smíšené

30.11.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

30.11.2023
CZGakviziceinvestice

Úvahy o vyčlenění divize jaderné energie

18.05.2017

Dnes v tisku vyšla zpráva, že ČEZ vytváří novou divizi, která bude spravovat jaderné elektrárny, včetně výstavby nových bloků.

Dnes v tisku vyšla zpráva, že ČEZ vytváří novou divizi, která bude spravovat jaderné elektrárny, včetně výstavby nových bloků. To nahrává spekulacím o možném dělení společnosti kvůli výstavbě nových bloků. Pokud by se firma skutečně rozdělila, a to po linii nově vznikající divize, tak by se stavba nových bloků částečně financovala a hlavně zajišťovala příjmy ze stávající výroby jaderných bloků, která představuje cca 45 % celkové produkce energie ČEZu.
 
Je to zatím pouze spekulace, ale pro investory by to znamenalo zvýšení rizika tím, že k současným relativně bezpečným tokům by se přidala nová investice v riskantní fázi rozestavěnosti. Bude záležet, zda stát dá nějaké záruky na výkupní ceny elektřiny. Pro akcii je to tak mírně negativní zpráva také kvůli větší pravděpodobnosti, že se v budoucnu může snížit dividenda kvůli financování nových bloků.
 
Konečné slovo bude mít stát v tom, zda vůbec schválí stavbu nových bloků. Je pravděpodobné, že alespoň jeden nový blok schválen bude.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top