investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 ztratil přibližně 0,2 %

21.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Francouzský luxusní koncern LVMH expanduje do restauračního odvětví

21.06.2024
akviziceevropainvestice

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Úvahy o vyčlenění divize jaderné energie

18.05.2017

Dnes v tisku vyšla zpráva, že ČEZ vytváří novou divizi, která bude spravovat jaderné elektrárny, včetně výstavby nových bloků.

Dnes v tisku vyšla zpráva, že ČEZ vytváří novou divizi, která bude spravovat jaderné elektrárny, včetně výstavby nových bloků. To nahrává spekulacím o možném dělení společnosti kvůli výstavbě nových bloků. Pokud by se firma skutečně rozdělila, a to po linii nově vznikající divize, tak by se stavba nových bloků částečně financovala a hlavně zajišťovala příjmy ze stávající výroby jaderných bloků, která představuje cca 45 % celkové produkce energie ČEZu.
 
Je to zatím pouze spekulace, ale pro investory by to znamenalo zvýšení rizika tím, že k současným relativně bezpečným tokům by se přidala nová investice v riskantní fázi rozestavěnosti. Bude záležet, zda stát dá nějaké záruky na výkupní ceny elektřiny. Pro akcii je to tak mírně negativní zpráva také kvůli větší pravděpodobnosti, že se v budoucnu může snížit dividenda kvůli financování nových bloků.
 
Konečné slovo bude mít stát v tom, zda vůbec schválí stavbu nových bloků. Je pravděpodobné, že alespoň jeden nový blok schválen bude.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top