investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie ve čtvrtek prudce vzrostly

23.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Česká zbrojovka dodá Ukroboronpromu díly k puškám CZ BREN 2

23.02.2024
CZGprodej

Avast musí v USA zaplatit pokutu a přestat prodávat data o uživatelích

23.02.2024
regulacesoudusačesko

Ranní zpravodaj: Hlavní akciové průměry mírně poklesly

22.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Úvahy o vyčlenění divize jaderné energie

18.05.2017

Dnes v tisku vyšla zpráva, že ČEZ vytváří novou divizi, která bude spravovat jaderné elektrárny, včetně výstavby nových bloků.

Dnes v tisku vyšla zpráva, že ČEZ vytváří novou divizi, která bude spravovat jaderné elektrárny, včetně výstavby nových bloků. To nahrává spekulacím o možném dělení společnosti kvůli výstavbě nových bloků. Pokud by se firma skutečně rozdělila, a to po linii nově vznikající divize, tak by se stavba nových bloků částečně financovala a hlavně zajišťovala příjmy ze stávající výroby jaderných bloků, která představuje cca 45 % celkové produkce energie ČEZu.
 
Je to zatím pouze spekulace, ale pro investory by to znamenalo zvýšení rizika tím, že k současným relativně bezpečným tokům by se přidala nová investice v riskantní fázi rozestavěnosti. Bude záležet, zda stát dá nějaké záruky na výkupní ceny elektřiny. Pro akcii je to tak mírně negativní zpráva také kvůli větší pravděpodobnosti, že se v budoucnu může snížit dividenda kvůli financování nových bloků.
 
Konečné slovo bude mít stát v tom, zda vůbec schválí stavbu nových bloků. Je pravděpodobné, že alespoň jeden nový blok schválen bude.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top