investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v zeleném s rekordními maximy

22.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Divize Amazonu investuje 15,7 miliardy eur do datového centra

22.05.2024
amazonevropainvestice

Apple možná získával minerály z konfliktních oblastí Konga

22.05.2024
applevýroba

Ranní zpravodaj: Nasdaq Composite dosáhl rekordního závěru

21.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusazlato

Tržby e-shopů prudce rostou

05.04.2024

V únoru došlo k reálnému meziročnímu zvýšení maloobchodních tržeb o 1,6 procenta...

V únoru došlo k reálnému meziročnímu zvýšení maloobchodních tržeb o 1,6 procenta. Jednalo se již o třetí měsíc v řadě, kdy byl v rámci tohoto ukazatele evidován růst. Ke zvýšení tržeb obchodníků přispěl výrazný pokles inflace, který umožňuje, aby se v letošním roce zvyšovaly reálné mzdy.

Dynamicky rostly tržby ve specializovaných prodejnách s kosmetickými a toaletními výrobky, které se zvýšily o 13,3 procenta. Naopak prudký meziroční pokles tržeb o 10,0 procenta byl evidován u výrobků pro kulturu, sport a rekreaci. Nedařilo se ani prodejům počítačových a komunikačních zařízení či sortimentu pro domácnost.

Lidé v letošním roce výrazně více nakupují přes internet. Online obchody vykázaly v únoru meziroční růst tržeb o 16,1 procenta. Zákazníci využívají srovnávače cen, které jim umožňují nakoupit vybrané produkty za nejnižší ceny dostupné na trhu. Oproti nákupům v kamenných prodejnách tak mohou výrazně ušetřit. Na druhou stranu zas většinou musí platit za doručení zásilky a produkty nemají hned po ruce. 


Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Tržby obchodníků rostou již tři měsíce v řadě. Tahounem tohoto pozitivního trendu jsou především internetové obchody, kterým se zvyšují tržby dvouciferným tempem.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top