investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Proč je probíhající rally na amerických trzích předčasná

27.01.2023
akcieburzaekonomikausa

Intelu klesly ve čtvrtletí tržby i zisk

27.01.2023
inteltechnologietržby

Cena zlata vzrostla téměř o pětinu za 3 měsíce

26.01.2023
ekonomikainvesticepenízezlato

American Airlines jsou zpět v zisku

26.01.2023
aerolinkytržbyusa

Toyota uvede pět nových modelů s čistě elektrickým pohonem

05.12.2022

Rodina elektrických vozů bZ (beyond Zero) by se tedy měla rozrůst na šest modelů....

Automobilka Toyota uvede do roku 2026 v Evropě pět nových modelů s čistě elektrickým pohonem. Druhý největší výrobce aut na světě za německým Volkswagenem o svých plánech dnes informoval v tiskové zprávě. Toyota svůj první čistě elektrický automobil, a to sportovně-užitkový vůz (SUV) bZ4X, uvedla na trh na začátku letošního roku. Rodina elektrických vozů bZ (beyond Zero) by se tedy měla rozrůst na šest modelů.

Toyota plánuje do roku 2025 prodávat v Evropě celkem deset procent elektromobilů a 80 procent hybridů. Do roku 2030 chce v regionu prodávat až 50 procent elektromobilů. Firma chce též v Evropě vyrábět baterie pro své hybridní SUV C-HR.

"Není pochyb o tom, že elektromobily budou hrát stále větší roli při přechodu na evropský trh s nulovými emisemi do roku 2035," uvedl podle agentury AFP generální ředitel společnosti Toyota Europe Matt Harrison. Naznačil ale zároveň, že Toyota se nebude soustředit pouze na čistě elektrické vozy.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top