investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Velké technologické společnosti byly hnacím motorem dění na trhu

18.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ranní zpravodaj: Dow Jones v úterý přerušil šestidenní sérii ztrát

17.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ceny potravin v České republice klesají tři měsíce v řadě

17.04.2024
cenaekonomikavýrobačesko

Proč euro zlevňuje a americký dolar zdražuje?

17.04.2024
evropapenízeusačesko

Tesla zvýšila čtvrtletní zisk

25.01.2024

Bez zahrnutí mimořádných položek zisk ale téměř o dvě pětiny klesl...

Americký výrobce elektromobilů Tesla ve čtvrtém čtvrtletí díky mimořádnému daňovému příjmu více než zdvojnásobil čistý zisk, a to na 7,93 miliardy dolarů (zhruba 181 miliard Kč). Bez zahrnutí mimořádných položek zisk ale téměř o dvě pětiny klesl a zaostal za očekáváním analytiků. Firma navíc varovala, že v letošním roce čeká výrazné zpomalení růstu prodeje. To vedlo k poklesu ceny jejích akcií.

Bez zahrnutí mimořádných položek činil čtvrtletní zisk Tesly 2,49 miliardy dolarů, což je 71 centů na akcii. Meziročně se tak snížil o 39 procent. Analytici podle průzkumu společnosti FactSet počítali v průměru se ziskem 73 centů na akcii.

Čtvrtletní tržby automobilky Tesla se meziročně zvýšily o tři procenta na 25,17 miliardy dolarů. Rovněž ale zaostaly za očekáváním analytiků, kteří je odhadovali na 25,64 miliardy dolarů. Automobilka už dříve oznámila, že její odbyt ve čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostl téměř o 20 procent na 484.507 vozů. V celém loňském roce firma zvýšila odbyt zhruba o 38 procent na 1,6 milionu vozů. Poptávku po elektromobilech Tesla loni podpořilo výrazné snižování cen, upozornila agentura AP.

Šéf Tesly Elon Musk po zveřejnění hospodářských výsledků uvedl, že automobilka předpokládá, že ve druhé polovině příštího roku zahájí ve své texaské továrně výrobu elektromobilu nové generace. Agentura Reuters už ve středu s odvoláním na své zdroje informovala, že Tesla hodlá v příštím roce spustit produkci nového elektromobilu pro masový trh s označením Redwood.

Tesla podle zdrojů Reuters sdělila dodavatelům, aby se připravili na výrobu nového vozu od června 2025. "Jsem často optimistický ohledně termínů. Náš současný harmonogram však ukazuje, že výrobu zahájím koncem roku 2025, někdy ve druhém pololetí," uvedl Musk.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top