investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Proč je probíhající rally na amerických trzích předčasná

27.01.2023
akcieburzaekonomikausa

Intelu klesly ve čtvrtletí tržby i zisk

27.01.2023
inteltechnologietržby

Cena zlata vzrostla téměř o pětinu za 3 měsíce

26.01.2023
ekonomikainvesticepenízezlato

American Airlines jsou zpět v zisku

26.01.2023
aerolinkytržbyusa

Tesla sníží v prosinci výrobu v závodě v Šanghaji o 20 %

05.12.2022

S odvolám na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg...

Americká automobilka Tesla plánuje tento měsíc ve svém závodu v Šanghaji snížit produkci ve srovnání s listopadem o 20 procent. S odvolám na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg, sama Tesla se k těmto informacím nevyjádřila.

Šanghajský závod minulý měsíc dodal 100.291 elektromobilů, což je od jeho otevření v roce 2020 rekord, uvedla agentura Nová Čína. Automobilka snížila v Číně ceny svých vozů Model 3 a Model Y až o devět procent. Nabídla k nim také výhodné pojištění, takže v listopadu prodej aut vyrobených v Číně meziměsíčně stoupl o 40 procent a meziročně téměř o 90 procent.

Továrna v Šanghaji slouží jako hlavní exportní centrum společnosti a je prvním závodem Tesly mimo Spojené státy. Firma začala s jeho výstavbou, když se čínská vláda rozhodla umožnit zahraničním společnostem plné vlastnictví výrobních závodů v Číně.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top