investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie skončily ve čtvrtek převážně v červených číslech

19.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Apple odstranil ze svého čínského obchodu aplikace WhatsApp a Threads

19.04.2024
appleusačína

Tesla svolává téměř 3900 Cybertrucků

19.04.2024
autotesla

Ranní zpravodaj: Velké technologické společnosti byly hnacím motorem dění na trhu

18.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Společný podnik Baidu a Geely investuje do chytrých aut 50 miliard jüanů

23.04.2021

Čínský výrobce elektromobilů Jidu Auto, což je společný podnik internetového giganta Baidu...

Čínský výrobce elektromobilů Jidu Auto, což je společný podnik internetového giganta Baidu a automobilky Geely, v příštích pěti letech investuje 50 miliard jüanů (165,2 miliardy Kč) do vývoje chytrého vozu. Podle médií to dnes oznámil Sia I-pching, šéf společnosti Jidu, která vznikla letos v lednu. Baidu nyní vlastní ve společném podniku 55 procent, Geely zbývajících 45 procent.

Finance budou pocházet od Baidu a dalších investorů. Podnik první elektrický vůz představí do tří let, další modely vždy po roce a půl. Firma se chystá v dalších dvou až třech letech přijmout 2500 až 3000 lidí, z toho 400 až 500 softwarových inženýrů.


První elektromobil profilovaný pro mladé zákazníky má podle šéfa podniku vypadat jako "robot". Jeho konečná podoba bude vycházet z analýzy trhu. "Vyvolá ve vás pocit, že komunikuje s vašimi emocemi," řekl Sia.


Jidu bude používat pro elektrické vozy platformu Geely. Vyrábět bude patrně v přístavním městě Ning-po na východě země, kde má Geely několik závodů. Elektromobily chce zpočátku prodávat přímo zákazníkům.


Automobilka chce využívat čipy vyvinuté společností Baidu, která se technologií chytrých aut zabývá. V roce 2017 zřídila divizi autonomního řízení Apollo, která dodává hlavně technologii s umělou inteligencí. Vedle Geely spolupracuje s automobilkami Volkswagen, Toyota či Ford. Baidu se soustředí i na mapy s vysokým rozlišením a na cloudové služby.


Zdroj: ČTK




"V loňském roce Indie zablokovala služby od čínské společnosti Baidu na svém území. Stalo se tak kvůli vzrůstajícímu napětí mezi nejlidnatějšími zeměmi na světě."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top