investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Hlavní akciové průměry mírně poklesly

22.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

GEVORKYAN vstupuje na burzu s duálním listingem v Bratislavě

22.02.2024
akcieburzagevorkyan

Nvidia zvýšila čtvrtletní zisk o 769 procent

22.02.2024
akcieburzanvidiatržby

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v červených číslech

21.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Slovenský závod Stellantisu kvůli nové investici o víkendech přeruší výrobu

16.01.2023

Očekává kvůli tomu výpadek v produkci automobilů, zaměstnanost chce ale udržet...

Slovenská továrna automobilky Stellantis kvůli pracím na dříve ohlášené investice v objemu 180 milionů eur (4,3 miliardy Kč) do nového výrobního programu přeruší od dubna výrobu o víkendech. Očekává kvůli tomu výpadek v produkci automobilů, zaměstnanost chce ale udržet. ČTK to dnes řekl mluvčí továrny Michal Nič.

Přerušení výroby o víkendech podle Niče povede ke snížení výroby slovenského závodu Stellantisu, výpadek vyčíslil na 50.000 aut. Loni továrna smontovala zhruba 312.500 vozidel.

V souvislosti s investicí, která si vyžádá například úpravu výrobních linek a instalaci zařízení, továrna upraví pracovní dobu po dobu zhruba půl druhého roku. Opatření se dotkne 600 z celkového počtu 3700 zaměstnanců závodu. Každý pracovník víkendové směny podle podniku dostane nabídku na srovnatelnou pracovní pozici v jiném směnovém režimu. Továrna v tiskové zprávě naznačila, že s ohledem na specifika víkendové směny by někteří zaměstnanci možnost práce v jiných časech nemuseli přijmout.

Skupina Stellantis ohlásila investici do nového výrobního programu ve své továrně na západě Slovenska v roce 2021. Jeho spuštění, které je naplánováno na začátek příštího roku, zahrnuje i výrobu plně elektrických aut. V současnosti Stellantis v Trnavě montuje vozidla Citroën C3 a také model Peugeot 208 včetně jeho elektrické verze.

Automobilový průmysl je hlavním motorem ekonomiky Slovenska. V zemi mají své továrny kromě Stellantisu také automobilky Jaguar Land Rover, Kia a Volkswagen. Loni v létě švédská automobilka Volvo Cars oznámila, že postaví na východě Slovenska závod na výrobu elektrických aut.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top