investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie ve čtvrtek prudce vzrostly

23.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Česká zbrojovka dodá Ukroboronpromu díly k puškám CZ BREN 2

23.02.2024
CZGprodej

Avast musí v USA zaplatit pokutu a přestat prodávat data o uživatelích

23.02.2024
regulacesoudusačesko

Ranní zpravodaj: Hlavní akciové průměry mírně poklesly

22.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Šéfové CME si mohou přijít skoro na 100 milionů díky bonusům

26.03.2015

Nejvyšší manažeři mediální skupiny CME si v příštích letech mohou přijít na desítky milionů korun bonusů.

Nejvyšší manažeři mediální skupiny CME si v příštích letech mohou přijít na desítky milionů korun bonusů. Nový motivační program firmy dává šéfům pro příští tři až čtyři roky příslib zisku více než milionu akcií firmy v závislosti na výsledcích společnosti. CME, jehož hospodaření skončilo v minulém roce více než čtvrtmiliardovou ztrátou, se tak snaží mobilizovat manažerské síly pro návrat firmy do černých čísel.

Při současné hodnotě akcií CME kolem 69 korun za kus má motivační program počítající s rozdělením takřka 1,1 milionu akcií během let 2017 a 2018 aktuálně hodnotu kolem 75 milionů korun. O tři čtvrtiny z tohoto balíku akcií se podělí ředitelský tandem Michael Del Nin a Christoph Mainusch. Přes sto tisíc akcií mohou získat i finanční ředitel David Sturgeon či viceprezident firmy Daniel Penn.

„Motivační program má orientovat manažery k dlouhodobé výkonnosti firmy, odměny jsou závislé na dosažení výkonnostních cílů firmy. Ocenění formou akcií motivuje k dlouhodobému vytváření hodnot a zároveň působí jako brzda pro krátkodobé riskování,“ uvádí Mark Kobal, šéf vztahů s investory.

Podle expertů patří akciové motivační programy k obvyklým praktikám firem. „Opční program jako součást ocenění manažerů je standardní ve většině společností s akciemi na burze. Manažeři a někdy i zaměstnanci by měli být přímo zainteresovaní na růstu hodnoty firmy a opční či akciový program je vhodnou formou,“ uvádí Tomáš Menčík z Cyrrusu.

„Motivační program CME není z tohoto pohledu výjimečným nástrojem, a to ani z pohledu jeho rozsahu. Obecně jde o signál, že zájem managementu a akcionářů se takovým způsobem spojuje, a měl by vyústit v posílení kurzu akcií dané firmy,“ dodává Petr Hlinomaz z BHS.

Motivační program odvozený od hodnoty akcií zvolila i další ztrátová firma na pražské burze, NWR. Její manažeři v příštích letech ovšem nedostanou akcie, ale přímo peněžní ekvivalent jejich budoucí hodnoty.

Zdroj: E15, Trhy & Světová ekonomika, str. 13, Šéfové CME si mohou přijít skoro na 100 milionů díky bonusům, 25. března 2015

Zdroj: http://strategie.e15.cz/zpravy/sefove-cme-si-mohou-prijit-skoro-na-100-milionu-diky-bonusum-1174625

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top