investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek vyvíjely smíšeně

14.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Tesla musí Cybertruck uzpůsobit pro vstup na evropský trh

14.06.2024
EVautoevropatesla

Čínská odveta za cla by dopadla na Mercedes, BMW, VW, Porsche a Ferrari

14.06.2024
autoevropačína

Ranní zpravodaj: Fed udržel sazby na stabilní úrovni v rozmezí 5,25-5,50 %

13.06.2024
akcieekonomikateslausa

Reddit podepsal smlouvu s OpenAI

17.05.2024

ChatGPT tak bude moci používat obsah této sociální sítě...

Společnost Reddit, která provozuje stejnojmennou sociální síť, podepsala smlouvu se start-upem OpenAI. Populární chatovací robot ChatGPT tak bude moci používat obsah této sociální sítě. Obě firmy to podle agentury Reuters oznámily ve čtvrtek po skončení burzovního obchodování. Akcie Redditu po zprávě prudce posílily.

Společnost OpenAI, která za chatbotem ChatGPT stojí, díky smlouvě získá přístup k obsahu Redditu. Tato sociální síť zase nabídne funkce využívající umělou inteligenci.

Reddit se tak podle Reuters snaží rozšířit své zdroje příjmů mimo reklamu. OpenAI se také stane reklamním partnerem Redditu.

Dohoda mezi oběma firmami přichází v čase, kdy se zvyšuje počet vlastníků autorských práv, kteří podávají právní žaloby kvůli používání jejich materiálů firmami s umělou inteligencí.

Společnost Sony, která je největším hudebním vydavatelem na světě, ve čtvrtek poslala dopisy Googlu, Microsoftu a OpenAI. Chce vědět, zda použily její skladby k vývoji systémů umělé inteligence.

OpenAI se v posledních měsících dohodla na využívání obsahu také s několika vydavateli. Jsou mezi nimi i agentura Associated Press a deník Financial Times, připomíná zpravodajský server BBC.

Akcie Redditu po skončení čtvrtečního obchodování přidaly 12 procent. Obchodovat se s nimi začalo teprve v březnu.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top