investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v zeleném s rekordními maximy

22.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Divize Amazonu investuje 15,7 miliardy eur do datového centra

22.05.2024
amazonevropainvestice

Apple možná získával minerály z konfliktních oblastí Konga

22.05.2024
applevýroba

Ranní zpravodaj: Nasdaq Composite dosáhl rekordního závěru

21.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusazlato

Ranní zpravodaj: Americké akcie ve čtvrtek prudce vzrostly

23.02.2024

Tržní události předchozího dne

Americké akcie ve čtvrtek prudce vzrostly a dosáhly rekordních hodnot, k čemuž přispěly mimořádné výsledky společnosti Nvidia. Technologický Nasdaq díky výsledkům výrobce čipů vzrostl o téměř 3 %, zatímco index S&P 500 vyskočil o 2,2 %. Průmyslový index Dow Jones vzrostl o téměř 1,2 %. Indexy S&P 500 i Dow Jones ve čtvrtek uzavřely na rekordních hodnotách. Nasdaq Composite uzavřel jen těsně pod rekordním maximem. 

Wall Street oslavovala skvělé čtvrtletní výsledky společnosti Nvidia, které překonaly nebývale vysoká očekávání. Generální ředitel výrobce čipů uvedl, že generativní umělá inteligence "dosáhla bodu zlomu", společnost přitom vykázala 265% nárůst tržeb a stanovila velmi optimistický výhled, což je znamení, že poptávka po hardwaru ve spojitosti s umělou inteligencí je na vzestupu. Akcie společnosti Nvidia vzrostly přibližně o 16 % a dosáhly rekordní hodnoty. Akcie ve čtvrtek navýšily svou tržní kapitalizaci o 277 miliard dolarů, což je největší jednodenní nárůst v historii. Býčí nálada se rozšířila po celém světě a zisky akcií čipů pomohly japonskému indexu Nikkei 225 konečně překonat rekord, který držel od roku 1989. Stejně tak technologické společnosti posunuly celoevropský index Stoxx 600 výše.

Společnost Reddit podala žádost o primární veřejnou nabídku akcií a plánuje vstoupit na newyorskou burzu cenných papírů pod tickerem RDDT. Společnost provozující sociální média ve formuláři S-1 2023 odhalila, že v roce 2023 měla čistou ztrátu 90,8 milionu USD, což je méně než v roce 2022, kdy čistá ztráta činila 158,6 milionu USD. Odhadované ocenění společnosti nebylo v podání uvedeno. Akcie společností SoundHound a Arm, do kterých Nvidia nedávno investovala, ve čtvrtek taktéž vzrostly. Společnost AMD, další hráč na poli čipů s umělou inteligencí, vzrostla o téměř 10 %, zatímco akcie společnosti Palantir zaměřené na umělou inteligenci vyskočily o téměř 3 %. Společnost SuperMicro Computers, která letos zaznamenala raketový 200% růst, jen ve čtvrtek vylétla o téměř 20 %. Je tak vidět, že silné výsledky Nvidia výrazně povznesla celý technologický trh. 


Investiční upozornění

Analýzy slouží pouze pro informační účely a jsou poskytovány v rámci informační podpory klientům Společnosti, nejde o investiční poradenství či poradenskou službu, neboť tyto činnosti Společnost nenabízí a neprovádí. Analýzy slouží pouze pro informační účely a nepředstavují žádnou nabídku či výzvu uzavřít smlouvu týkající se investičního nástroje nebo investiční služby. Analýzy v žádném případě nepředstavují formu jakéhokoliv individualizovaného doporučení zákazníkovi, neberou v úvahu situaci a osobní poměry jednotlivých zákazníků, jejich finanční situaci, znalosti, zkušenosti, cíle nebo potřeby a jejich záměrem není doporučit konkrétní investiční nástroje nebo strategie konkrétním zákazníkům. Investiční nástroje zmíněné v analýzách nemusí být vhodné pro každého investora. Analýzy, včetně informací a názorů v nich obsažených, nelze mechanicky použít k nákupu, prodeji či jiné dispozici s investičními nástroji.

Timur Barotov, analytik BHS

„Wall Street oslavovala skvělé čtvrtletní výsledky společnosti Nvidia, které překonaly nebývale vysoká očekávání. Generální ředitel výrobce čipů uvedl, že generativní umělá inteligence "dosáhla bodu zlomu", společnost přitom vykázala 265% nárůst tržeb a stanovila velmi optimistický výhled, což je znamení, že poptávka po hardwaru ve spojitosti s umělou inteligencí je na vzestupu.“

Timur Barotov, analytik BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top