investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 ztratil přibližně 0,2 %

21.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Francouzský luxusní koncern LVMH expanduje do restauračního odvětví

21.06.2024
akviziceevropainvestice

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Radenska nabízí odkup akcií Kofola za 440 Kč na akcii

10.07.2017

Z hlediska komparativní valuace je Kofola oproti světovým protějškům podhodnocena, například podle ukazatele P/S, tedy poměru....

Z hlediska komparativní valuace je Kofola oproti světovým protějškům podhodnocena, například podle ukazatele P/S, tedy poměru tržeb a tržní kapitalizace firmy. Takže pro dlouhodobé investory je rozumnější akcie držet dál a počkat si na lepší nabídku, na kterou ale možná budou muset čekat několik let a i tak riskují, že majoritní vlastník pak s fúzí nebude souhlasit. Závisí tedy na očekávané délce investičního horizontu. Při ceně 425 Kč za akcii je potenciální výnos do výkupní ceny 440 Kč cca 3,5 % za cca 2,5 měsíce.

Nízký objem free float akcií ve volném oběhu a informace, že většinový vlastník Společnost AETOS a.s., sdělila, že se nebude této nabídky účastnit, vytváří pro cenu akcí podporu a prostor pro růst ceny až na hranici výkupní hodnoty 440 CZK za akcii. Lze očekávat, že se nepovede vykoupit plánované množství 5 %. Zároveň je nejisté, zda bude výkupní cena zvednuta, protože u Kofoly zdá se není kupující tolik motivován, jako v případě například Fortuny, kde byla výkupní cena několikrát zvýšena.

Kofola z dlouhodobého pohledu je ve velmi perspektivním odvětví z hlediska fúzí a akvizic. Dříve nebo později je pravděpodobné, že firmu osloví některý z velkých globálních hráčů z oboru nápojů nebo potravin a nabídne odkup celé společnosti, aby zvýšil své tržby na málo organicky rostoucím trhu.

Zdroj: Tisková zpráva Kofoly, Bloomberg
Foto: Pixabay

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top