investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Google čelí v USA obvinění

21.09.2023
googlesoudtechnologie

Cisco za 28 miliard USD koupí firmu Splunk

21.09.2023
akviziceinvesticetechnologieusa

Hyundai chce letos vyrobit 328.500 aut

20.09.2023
autohyundaičesko

Německo chce omezit zařízení Huawei a ZTE

20.09.2023
německotechnologietelekomunikace

Proč akcie Amazon klesají?

06.02.2017

Společnost Amazon ve výsledcích za 4. čtvrtletí sice porazila očekávání analytiků ohledně růstu zisků, které se meziročně zvýšily o silných 55 %,

Společnost Amazon ve výsledcích za 4. čtvrtletí sice porazila očekávání analytiků ohledně růstu zisků, které se meziročně zvýšily o silných 55 %, firma ovšem výrazně zaostala za očekáváním růstu tržeb. Růst cloudových služeb AWS výrazně zpomaluje.
 
Výhled, který firma poskytla pro další čtvrtletí, nebyl nijak lichotivý. Amazon očekává meziroční růst tržeb "pouze" o 14 % až 23 %. To výpadá zdánlivě dobře. problém ale je, že analytici očekávali růst o 23,4 %, takže výhled společnosti se ani v horní hranici pásma nedostal na očekávání trhů. navíc operativní zisk se má meziročně výrazně snížit, takže ani co do ziskovosti firma investory ve výhledu nepotěšila. Akcie tak budou zřejmě pod tlakem.
 
U řady zejména kamenných retailerů je v povánočních týdnech vidět známky zvyšujícího se konkurenčního tlaku a snižování tržeb. Zatím se to týkalo jen kamenných obchodů, ale po výsledcích Amazonu je vidět, že zpomaluje i online retail, byť pořád silně roste. Na místě je tedy opatrnost a diverzifikace do korporátních dluhopisů a diverzifikovaných fondů. Ze zvýšené volatility, kterou lze na trzích očekávat, by mohly benefitovat zejména fondy prodávající put opce.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top