investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Proč akcie Amazon klesají?

06.02.2017

Společnost Amazon ve výsledcích za 4. čtvrtletí sice porazila očekávání analytiků ohledně růstu zisků, které se meziročně zvýšily o silných 55 %,

Společnost Amazon ve výsledcích za 4. čtvrtletí sice porazila očekávání analytiků ohledně růstu zisků, které se meziročně zvýšily o silných 55 %, firma ovšem výrazně zaostala za očekáváním růstu tržeb. Růst cloudových služeb AWS výrazně zpomaluje.
 
Výhled, který firma poskytla pro další čtvrtletí, nebyl nijak lichotivý. Amazon očekává meziroční růst tržeb "pouze" o 14 % až 23 %. To výpadá zdánlivě dobře. problém ale je, že analytici očekávali růst o 23,4 %, takže výhled společnosti se ani v horní hranici pásma nedostal na očekávání trhů. navíc operativní zisk se má meziročně výrazně snížit, takže ani co do ziskovosti firma investory ve výhledu nepotěšila. Akcie tak budou zřejmě pod tlakem.
 
U řady zejména kamenných retailerů je v povánočních týdnech vidět známky zvyšujícího se konkurenčního tlaku a snižování tržeb. Zatím se to týkalo jen kamenných obchodů, ale po výsledcích Amazonu je vidět, že zpomaluje i online retail, byť pořád silně roste. Na místě je tedy opatrnost a diverzifikace do korporátních dluhopisů a diverzifikovaných fondů. Ze zvýšené volatility, kterou lze na trzích očekávat, by mohly benefitovat zejména fondy prodávající put opce.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top