investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Pozitivní start akciových trhů v novém roce

03.01.2017

Asijské trhy po dobrých zprávách z Číny posilovaly. Čínský průmysl v prosinci zrychloval více, než se očekávalo. Americké futures jsou silně v plusu ...

Asijské trhy po dobrých zprávách z Číny posilovaly. Čínský průmysl v prosinci zrychloval více, než se očekávalo. Americké futures jsou silně v plusu a nový rok by tak měly zahájit pozitivně. V minulém roce z akciových indexů nejvíce posilovaly indexy ruských, brazilských a maďarských akcií. PX skončil v záporu 4 %, ale díky vysokému dividendovému výnosu celkový dosáhl přes 1 %. Pražská burza včera zaznamenala historicky nejnižší objem obchodů a čeká na své probuzení. Americké akcie předvedly vloni solidní výkon.

V Německu uvidíme prosincová data o nezaměstnanosti a inflaci. V Americe dostaneme zprávy o prosincovém ISM indexu nákupních manažerů v prosinci a také zprávy o objemu výdajů ve stavebnictví. Ekonomické indikátory ukazují na silnou výsledkovou sezónu pro evropské exportéry.

Dnes reportuje například NovaGold, zítra známý Yum! Brands, vlastník značky KFC.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top