investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Tesla uvedla elektrický pick-up Cybertruck

01.12.2023
EVautotechnologietesla

ECB klade na Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky

01.12.2023
bankaevroparegulace

Ranní zpravodaj: Americké akcie byly ve středu smíšené

30.11.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

30.11.2023
CZGakviziceinvestice

Po mohutném propadu přichází derniéra akcií Orco

01.10.2014

Více než desetileté působení developerské společnost Orco Property Group na pražské burze je právě u konce. A podle českých analytiků ne příliš slavného.

Více než desetileté působení developerské společnost Orco Property Group na pražské burze je právě u konce. A podle českých analytiků ne příliš slavného. Zatímco první roky obchodování byly pro investory úspěšné, poté nastal postupný a více než 300násnásobný propad kurzu.

"Působení Orca na pražské burze nakonec nedopadlo dobře. Ale ne všichni investoři nutně prodělali," prohlásil analytik společnosti Cyrrus Tomáš Menčík. Od uvedení akcií na burzu v roce 2005 posílil do roku 2007 o téměř 200 procent. Po nastartování hypoteční a nemovitostní krize v USA ale akcie Orca padaly ze 3 500 korun až na nynějších 11 korun.

Během posledních osmi let bylo podle Menčíka jen málo časových úseků, ve kterých mohli akcionáři vydělat. Konec Orca na pražské burze znamená, že český akciový trh opouští bez náhrady další sektor, tentokráte nemovitostní, dodal.

"Orco se potýká s velmi špatnými výsledky hospodaření. Firma se nyní blíží ke svému konci, a to i přes restrukturalizaci (směna dluhopisů do akcií) a změnu akcionářské struktury. Celkově bych hodnotil tento titul negativně," míní makléř Brokerjet ČS Josef Novotný. Tento akciový titul přinesl svým investorům celou řadu nejistot a zklamání, a to jak v podobě špatných výsledků, tak i prodejů majetku, vysvětlil makléř.

Petr Hlinomaz, analytik BH Securities:

"Orco by mělo být asi poučením svým příběhem developera - investora, který staví na stále větší a větší finanční páce, což lze jen v dobrých časech, v době růstu ekonomiky, cen nemovitostí a důvěry v budoucnost, a ukazuje, jak virtuální a vrtkavé je vnímání hodnoty na realitním trhu a možná i na trzích jiných."

Celý převzatý článek k dispozici zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/286583-po-mohutnem-propadu-prichazi-derniera-akcii-orco/.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top