investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Nio zvažuje další rušení pracovních míst

07.12.2023
EVautoprácečína

SpaceX nabídl další akcie

07.12.2023
akcieburzainvestice

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely smíšeně

06.12.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Tržby obchodníků klesají již půldruhého roku

06.12.2023
cenaobchodtržbyčesko

Pegas dodal standardně dobré výsledky a potvrdil výhled

13.05.2017

Společnost Pegas Nonwovens oznámila hospodářské výsledky za 1. čtvrtletí. Tržby meziročně vzrostly o 1,2 %. V objemových jednotkách produkce mírně vzrostla.

Společnost Pegas Nonwovens oznámila hospodářské výsledky za 1. čtvrtletí. Tržby meziročně vzrostly o 1,2 %. V objemových jednotkách produkce mírně vzrostla. Zisk EBITDA poklesl o cca 3 %. Firma potvrdila předchozí výhled na rok 2017 pro zisk EBITDA v intervalu 43 až 50 mil EUR. Čistý zisk dosáhl za první čtvrtletí roku 2017 3,7 mil. EUR, meziročně několikanásobně více, zejména díky nerealizovaným kurzovým ziskům/ztrátám, které byly podpořeny nižšími úrokovými a daňovými náklady.

Projekt v Jižní Africe se vyvíjí slibně a dle plánu. Firma rezervovala výrobní technologii a o jejím finálním objednání Pegas rozhodne v červenci. Výstavba nového závodu by měla začít koncem letošního roku.

Pegas dodal standardně dobré a předvídatelné výsledky, to činí z akcie velmi stabilní a defenzivní dividendový titul, kterých je na trhu málo, byť rozhodně nepatří k nejlevnějším akciím. Slibně pokračuje rozvoj výrobní linky v Jižní Africe, která bude znamenat další růst výrobní kapacity a zisků do budoucna.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top